کیک براونی و مرنگ
کیک براونی و مرنگ
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸
مرغ سوخاری رژیمی با پنیر پارامسان
مرغ سوخاری رژیمی با پنیر پارامسان
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸

شیرینی لهستانی پنچیک از خمیر پخته شده درون فر و از دسته دونات ها محسوب میشه و معمولاً با کرم پر و با پودر قند تزیین و سرو میشه. پخت راحتی داره و چون سرخ نمیشه، کالری کمتری نسبت به دونات داره.

روش تهیه خمیر پنچیک

در تهیه خمیر پنچیک، مایه خمیر، یک قاشق چایخوری از پودر شکر و آب ولرم را در ظرفی بریزید و مخلوط کنید. 10 دقیقه کنار گذاشته تا خمیر مایه فعال شود.

آرد و نمک را در ظرف دیگری الک کنید و در وسط آن حفره‌ای ایجاد کرده، مایه خمیر ورآمده‌ به همراه باقیمانده پودر شکر، کره و همچنین شیر و تخم‌مرغ را  که کمی مخلوط کردین درون این حفره بریزید. مواد را با هم مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید.

خمیر را روی سطح آرد پاشیده ورز دهید تا صاف و یکدست شود. سطح خمیر را کمی چرب کنید و درون ظرفی قرار دهید. روی آن را بپوشانید و در حدود یک ساعت در جای گرم نگه دارید تا حجمش دو برابر شود.

بعد از حجیم شدن خمیر با کمی ورز هوای آن را خارج کنید و سپس به 10 یا 12قسمت مساوی تقسیم کنید. آنها را به شکل گرد درون سینی چرب شده با فاصله بچینید. دوباره روی خمیرها را بپوشانید و نیم ساعت در جای گرم نگه دارید تا حجم خمیر‌ها دو برابر شود.

سپس روی آن ها را با قلم‌مو شیر بمالید و پنچیک را به مدت تقریبی 15-20 دقیقه در فر گرم کرده با دمای 180 درجه سانتیگراد بپزید.

بعد از پخت، پنچیک‌ها را روی پنجره سیمی بگذارید تا کاملا خنک شوند و بعد برشی در کنار پنچیک ایجاد کنید و توسط قیف با کرم میانی  آن ها را پر کنید. روی آنها، پودر شکر بپاشید و سرو کنید.

پنچیک2

روش تهیۀ کرم میانی

مواد کرم میانی را به جز شیر و کره، با همزن بزنید تا کرم رنگ شود. با شیر مخلوط و روی حرارت ملایم قرار داده، مرتب هم بزنید تا کرم پخته و غلیظ شود. سپس کره را اضافه و از روی حرارت بردارید. روی کرم را با سلفون بپوشانید تا رویه نبندد. پس از خنک شدن کرم را درون قیف ریخته و پنچیک ها را با آن پر کنید

اگرچه اصل دستور فقط کرم استفاده میشه ولی من از خامه قنادی فرم گرفته با مقداری  کمی کرم، ترکیب جدیدی درست کردم که به نظرم لطیف و سبک بود و قابل فرم دادن. در ضمن مقدار کمی پودر هل هم به خمیر اضافه کردم که معطر شد.

 

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها