پودینگ سیب و کارامل

بیسکویت کدو سبز
بیسکویت کدو سبز
تیر ۵, ۱۳۹۸
پیتزا مرغ
پیتزا مرغ
تیر ۵, ۱۳۹۸

دسر پودینگ سیب و کارامل دسر راحتیه و مواد اولیه اون قطعاً تو خونه موجوده. در سه لایه که شامل پخت سیب و پخت پودینگ و همین طور سس کارامل هست آماده میشه.

روش تهیه فیلینگ سیب

سیب ها رو پوست کنده و رنده کنید. سپس همراه با ٢ قاشق شکر توی تابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و بپزید. تا سیب ها آب بندازن  به پختن ادامه بدید تا آب سیب ها تبخیر بشه.

دارچین و گردو ها رو اضافه کنید و یه تفت بدید و بعد از روی حرارت بردارید. اجازه دهید کمی از حرارت بیفته و بیسکویت های خرد شده رو اضافه کنید و تابه رو کنار بگذارید تا مواد کاملاً خنک بشن.

پودینگ سیب و کارامل

 در فاصله خنک شدن فیلینگ سیب پودینگ را آماده میکنیم

روش تهیه پودینگ

شیر رو درون  ظرفی بریزید. شکر و نشاسته و آرد رو بهش اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود. ظرف را روی حرارت متوسط قرار بدید و مرتب هم بزنید تا وقتی که مواد غلیظ شوند.( مانند غلظت فرنی) سپس از روی حرارت بردارید و خامه و وانیل رو اضافه کنید و هم بزنید.

کف ظرف یا لیوان های سرو را از فیلینگ سیب خنک شده بریزین. روشون رو پودینگ ریخته و کنار بگذارید تا خنک شوند و به دمای محیط برسند. حالا لیوان ها رو توی یخچال قرار بدید.

در این مدت، کارامل رو آماده کنید.

 
 

روش تهیه سس کارامل

شکر را درون تابه ریخته، روی حرارت ملایم قرار بدید تا شکر ذوب شده و رنگش قهوه ای بشه. اصلا نباید شکر رو با قاشق هم بزنید و مواظب باشید که شکر نسوزه. مرتب با بلند کردن و چرخاندن تابه حرارت رو کنترل کنید. وقتی شکر کاراملی شد از روی حرارت بردارید و خامه ای که از قبل در دمای محیط قرار گرفته را به آن اضافه کنیدسریع هم بزنید و دوباره برای یک دقیقه روی حرارت قرار داده و سپس از روی حرارت بردارید بعد هم کره رو اضافه کنید وآن را خوب هم بزنید تا مخلوط یکدستی حاصل بشه. کارامل آماده شده رو روی پودینگ ها ریخته و سرو کنید. پودینگ سیب و کارامل را تا زمان مصرف در یخچال قرار بدید.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها