پودینگ فندق

نمک با طعم رزماری
نمک با طعم رزماری
خرداد ۲۶, ۱۳۹۸
کیک گردویی اسلایسی
کیک گردویی اسلایسی
خرداد ۲۶, ۱۳۹۸

اگر یه مقدار فندق دارید و هوس یه دسر ساده و راحت، پودینگ فندق رو درست کنین و از خوردنش لذت ببرین. مواد لازم خاصی نداره، راحت درست میشه و فقط نیاز به زمان داره که در یخچال ببنده.

طرز تهیه پودینگ فندق

برای درست کردن دسر پودینگ فندق فقط به زرده تخم مرغ نیاز داریم. زرده تخم مرغ را با شکر و وانیل می زنیم تا کاملا سفید شود. شیر را می جوشانیم و درحالی که مرتب شیر را هم میزنیم، مخلوط زرده و شکر را  به شیر اضافه میکنیم. پودر فندق را هم اضافه کرده، روی حرارت ملایم قرار داده، هم می زنیم تا بوی خامی تخم مرغ گرفته شود و بپزد ولی شیر به جوش نیاید.  سپس خامه را به آن اضافه میکنیم. کاکائو و نسکافه را در مقداری اب جوش حل میکنیم . مایه را دو قسمت میکنیم و کاکائو و نسکافه را به نصف مواد اضافه میکنیم.

پودینگ فندق
ورق ژلاتین را چند دقیقه در آب سرد خیس میکنیم تا نرم بشه. سپس 2 ورق آنرا به مایه اضافه می کنیم و هم می زنیم، تا با حرارت مواد ژلاتین حل شود. سپس مایه را در ظرف مورد نظر ریخته، در یخچال گذاشته تا سفت شود. به نصف دیگر مواد 2 ورق ژلاتین دیگر را که در آب سرد خیس کرده بودیم اضافه میکنیم. این مایه را درون یخچال قرارداده و گاهی هم میزنیم تا نبندد. بعد از بسته شدن لایه اول، مایه دوم را روی پودینگ میریزیم و دوباره در یخچال می گذاریم تا کامل ببندد. می توانیم بعد از بسته شدن در ظرفی برگردانیم و یا از ابتدا در ظروف تک نفره ریخته و سرو کنیم و یا میشه از همان ابتدا پودینگ رو یک رنگ درست کرد که نیازی به تقسیم کردن مواد و جدا درست کردن آن نباشه و مثل من از پودر کاکائو و نسکافه بیشتری استفاده کنین که رنگ بیشتری بگیره. در نهایت با فندق بو داده و خرد شده تزیین کنید

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها