شیرینی پسته و شکلات
شیرینی پسته و شکلات
آذر ۲۸, ۱۳۹۸
نان پوآچای جیبی
نان پوآچای جیبی
آذر ۲۸, ۱۳۹۸

این دستور خمیر پیراشکی که براتون میذارم خیلی خوبه، من همیشه با همین دستور درست میکنم. هم میتونین سرخ کنین و هم اینکه در فر بذارین. مواد میانی پیراشکی رو هم  انتخابی میتونین گوشت و قارچ و سبزیجات استفاده کنید و هم مرغ. من پیراشکی مرغ رو با این خمیر براتون درست میکنم.

طرز تهیه پیراشکی مرغ

اگر با مرغ درست میکنین بهتره از سینه مرغ استفاده کنین. مرغ را با پیاز، فلفل سیاه، زردچوبه و نمک میذارم بپزه، طوریکه بعد از پخت زیاد آب نداشته باشه. مرغ را خیلی ریز ریش میکنم  و البته بیشتر مواقع از غذاساز برای این کار استفاده میکنم. ( دقت کنین زیاد از حد خمیری نشه باید شکل مرغ حفظ بشه)

مرغ های ریش شده را با پیاز داغ و ادویجات دوباره تفت میدم و در آخر مقداری گشنیز تازه اضافه میکنم که فوق العاده میشه. . البته انتخاب مواد میانی به سلیقه شماست و هر سبزی و یا پروتئینی دوست داشتید جایگزین کنید. بعد از سرد شدن مواد رو بین خمیر پیراشکی میذارم و بعد لایه ها را به هم میچسبونم.

این خمیر راحت به هم میچسبه و باز نمیشه ولی برای اینکه خیالم راحت باشه مثل قطاب میپیچم.  در روغن داغ با حرارت متوسط سرخ میکنم. اگر حرارت کم باشه پیراشکی خیلی روغن جذب میکنه و در نهایت چرب میشه.

پیراشکی مرغ

 و اما برای تهیه خمیر که بهتره قبل از آماده سازی مرغ درست کنیم به این شکل هست که ماست، تخم مرغ و نمک و همچنین مايه خمير  را با روغن، همه را با هم در ظرفی مخلوط ميكنيم و كم كم آرد رو اضافه می كنيم تا زمانی كه خمير به دست نچسبه ولی چسبندگی خمير احساس بشه. خوب خمير رو ورز ميديم حدود سه پيمانه يا كمی بيشتر آرد ميبره و البته بستگی به نوع آرد داره.

پس از ورز دادن خمیر به اندازه کافی، روی خمير رو می پوشونيم و در جای گرم میگذاریم تا حجمش زياد بشه و به اصطلاح خمیر استراحت کنه. سپس با وردنه خمير رو باز ميكنيم و كاتر ميزنيم و از مواد دلخواه روی خمير ميريزيم و لبه ها رو بهم تا ميزنيم و در روغن داغ سرخ میکنیم.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها