چیزکیک انبه

رولت سه رنگ
رولت سه رنگ
تیر ۱۶, ۱۳۹۸
کیک فاج بادام زمینی
کیک فاج بادام زمینی
تیر ۱۶, ۱۳۹۸

میوه انبه از جمله میوه هایی است که بخاطر طعم خاص و رنگش دسرهای مختلفی مثل کرم انبه یا چیزکیک انبه را میتوان با آن درست کرد و زیبایی به میز دسر داد. چیزکیک انبه با این رسپی 3 لایه، کراست بیسکویتی، لایه چیزکیک و لایه رویی انبه داره که جدا مواد لازم و روش تهیه اون رو ببینید.

طرز تهیه چیزکیک انبه

پودر بیسکویت و کره ذوب شده را مخلوط کنید. میتوانید کف قالب کمربندی به قطر  23 سانتی متری را کاغذ روغنی بیندازید. بیسکویت را کف قالب با ضخامت یکسان پرس و فشرده نمایید. 30 دقیقه در یخچال قرار دهید. ژلاتین را در آب سرد بپاشید و چند دقیقه کنار گذاشته تا اسفنجی شود. سپس روی بخار آب کاملاً حل کنید، تا شفاف شود. خامه را به همراه  2 تا 3 قاشق از مقدار شکر بزنید تا سبک شود. پنیر خامه ای را در ظرفی جدا به همراه مابقی شکر با درجه متوسط همزن بزنید تا سبک و یکدست شود. پوره انبه و ژلاتین کمی خنک شده را مخلوط و همراه آب لیموترش تازه (در صورت تمایل) به پنیر خامه ای اضافه کنید. خامه را به مواد بیفزایید و خوب مخلوط کنید. در انتها انبه های خرد شده را اضافه کنید. مایه پنیری را روی بیسکویت ها بریزید. حداقل 2 ساعت در یخچال قرار دهید. به جای انبه تازه از کمپوت انبه هم می تونید استفاده کنید که البته انبه تازه رنگ و عطر بهتری دارد.

چیزکیک انبه

طرز تهیه لایه رویی چیزکیک انبه

برای لایه سس انبه ژلاتین را روی آب سرد پاشیده و پس از اسفنجی شدن، روی بخار آب حل کنید تا شفاف و بی رنگ شود .پس از کمی خنک شدن با پوره انبه مخلوط کنید. روی لایه زیرین چیزکیک که بسته شده است، بریزید. اجازه دهید کمی ببندد. برای تزیین میتونید انبه را به صورت اسلایس های نازک برش دهید و جهت تزیین روی سطح چیزکیک قرار دهید. حداقل برای مدت 8 ساعت در یخچال بگذارید. اگر یک شب در یخچال بمونه طعم بهتری خواهد داشت.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها