چیزکیک شکلاتی کاراملی

کیش اسفناج و قارچ
کیش اسفناج و قارچ
تیر ۱۱, ۱۳۹۸
سوپ شیر
سوپ شیر
تیر ۱۱, ۱۳۹۸

دراین چیزکیک شکلاتی کاراملی به جای کراست بیسکویت از کیک برای پایه استفاده شده. کیک و فیلینگ چیز کیک شکلاتی کاراملی در 2 بخش توضیح داده می شود.

طرز تهیه کیک شکلاتی

ابتدای همه مواد را در دمای محیط قرار دهید. آرد و بیکینگ پودر را 3 بار الک کنید. تخم مرغهای به دمای محیط رسیده را با شکر که کمی آسیاب شده و وانیل با همزن میزنیم آنقدر که حجم آن چند برابر و مخلوط کرم رنگ شود.

در این حین پودر کاکائو و شکلات ( که چنانچه استفاده کنید کیک خوشمزه تری خواهید داشت) و شیر را روی بخار آب و یا داخل ماکرویو گذاشته، تا گرم شده و شکلات آب شود. وقتی آماده شد به کاسه میکسر در حال کار اضافه کنید و بعد روغن و آرد الک شده با بکینگ پودر را اضافه کنید.

 قالب را با روغن جدا کننده ای که خودتون درست کردید ( 25 گرم روغن جامد و 25 گرم روغن مایع و 25 گرم آرد را مخلوط و خوب هم میزنیم ) چرب میکنیم. در فر 180 به مدت 25 الی 30 دقیقه قرار می دهیم تا بپزد. پخت این کیک در فر برقی در دمای 160 به مدت 22 دقیقه توصیه می شود.

چیز کیک شکلاتی کاراملی

برای تهیه فیلینگ چیزکیک شکلاتی کاراملی پودر کرم کارامل و ژلاتین و شکر را در ظرفی میریزیم به همراه شیر روی حرارت ملایم گاز قرار داده تا غلیظ شود. سپس از روی حرارت برداشته کنار می گذاریم تا خنک شود. بعد از سرد شدن پنیر ماسکارپونه و خامه را با همزن میزنیم تا مخلوط و یکدست شوند. مواد سرد شده را به آنها اضافه میکنیم و مجدد مخلوط می کنیم. بعد از اینکه کمی مواد خودش را گرفت روی کیک سرد شده، میدهیم. اگر پنیر ماساکارپونه موجود نبود از پنیر خامه ای استفاده کنید. میزان پنیر خامه ای را بر اساس ذائقه خود میتوانید کمی بیشتر کنید. قالبی را برای پخت کیک در نظر بگیرید که برای کیک 4 تخم مرغی مناسب باشد و این نوع کیک در قالب ساعتی پخته می شود. اگر میخواهید ژله یا کرم کارامل و مانند اینها در کیک فرو نرود باید با خامه یا پنیر خامه ای مخلوط شود که در این کیک هم این تکنیک رعایت شده است.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها