چیزکیک شکلاتی

شیرینی سوئیسی
شیرینی سوئیسی
تیر ۳۰, ۱۳۹۸
کیک استروسل شکلات و قهوه
کیک استروسل شکلات و قهوه
تیر ۳۰, ۱۳۹۸

چیزکیک شکلاتی خوشمزه، وقتی که مجموعه ای از کلسترول و قند جمع میشن یه جا خودشون و خوشگلم میکنن میشن چیزکیک. یعنی احتیاج به حادثه ندارید این خودش یه پا حادثه ست. با همه کالری و کلسترول نمیشه ازش گذشت. برای رسپی چیزکیک شکلاتی خوشگل و خوشمزه و کلی نکات مهم وکاربردیش همراه باشید.

چیزکیک شکلاتی

بیسکویت و کره رو مخلوط کرده کف قالب کمربندی پرس کنید. (من از قالب 20 سانتی استفاده کردم.) پس از پرس کردن، داخل یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد. پنیر، پودرکاکائو، شکر شکلات تخته ای ذوب شده (شکلات را با حرارت غیر مستقیم روی بخار آب قرار داده تا ذوب شود) و خامه را باهمزن برقی بزنید تا یکدست شود.

پودر ژلاتین را بهمراه آب سرد به روش بن ماری حل کنید و به مایه پنیری اضافه کرده مخلوط کنید و مواد را روی پایه ی چیزکیک بریزید و در یخچال بگذارید تا سفت شود. به مدت 5 الی 6 ساعت کافیست. پس از این زمان از قالب جدا کرده و نوش جان کنید.

چیزکیک شکلاتی

چند نکته مهم و کاربردی: کراست بیسکویتی چیزکیک، وقتی در یخچال قرار میگیره به دلیل وجود کره سفت میشه. پس وقتی میخواهید این دسر را میل کنید، یه یک ربع  تا بیست دقیقه زودتر از تو یخچال دربیاورید. اما راه و چاره ای هم داره و شما میتونید بجای اینکه فقط از بیسکویت پتی بور استفاده کنید، نصف مقدار بیسکوییت ها را از نوع کرمدار بریزید و یا اینکه از دنت با طعم دلخواهتون به بیس بیسکوئیت و کره اضافه کنید.

رنگ این چیزکیک خیلی فوق العاده شد چون من خامه قنادی که قبلاً رنگ قرمز زده بودم و اضافه اومده بود و داخل فریزر گذاشته بودم استفاده کردم. از مقدار بیشتری پودر کاکائو استفاده کردم تا خوشرنگ تر بشه. پودر کاکائو رو کم کم اضافه کنید تا رنگ دلخواهتون بدست بیاد. اگر به جای خامه صبحانه، از خامه قنادی فرم گرفته استفاده کنید تفاوت از زمین تا آسمان است.

اگر قسمت پنیری سفت میشه و سطحش صاف نمیشه، کمی شیر یا اگر شکلاتی است، شیر کاکائو یا حتی آب به مقدار کم اضافه کنید، تا مایه چیز کیک کمی روان شود و بعد مواد پنیری را داخل قالب بریزید و  قالب را تکون بدید تا سطحش صاف شود.

برای برش صاف و یکدست چاقوی تیز را درون آب گرم بزنید و سپس برش بدید و مجدد تکرار کنید تا برشهایی صاف داشته باشید. من در این چیزکیک شکلاتی از ترکیب پنیر خامه ای و ماسکارپونه به میزان نصف نصف استفاده کردم. به جای پودر بیسکویت از کیک کاکائویی پودر شده هم میتوانید استفاده کنید.

چیزکیک شکلاتی

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

 

[wpcd_comment_listing]

 

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها