چیز کیک انگور یاقوتی

دونات کدو حلوایی
دونات کدو حلوایی
تیر ۲۴, ۱۳۹۸
نان کاترپیلار
نان کاترپیلار
تیر ۲۴, ۱۳۹۸

چیز کیک را با پایه کیک اسفنجی و یا بیسکویت میشه تهیه کرد، که این بار چیز کیک انگور یاقوتی با پایه بیسکویت درست شده. برای چیزکیک زیبا و خوشمزه تابستونی همراه باشید. چیز کیک انگور یاقوتی از سه لایه کراست، لایه میانی و لایه رویی درست میشه که هر سه لایه خیلی راحت آماده میشه.

طرز تهیه چیز کیک انگور یاقوتی

برای لایه اول یا کراست چیزکیک، بیسکوییت ها رو خوب پودر کنید. من از غذا ساز استفاده کردم. شما میتونید با آسیاب، بلندر یا هرچیز دیگه ای این کار و انجام بدید. سپس با کره مخلوط کنید و ترجیحاً در قالب کمربندی که کاغذ روغنی انداختید بکوبید تا فشرده بشه و به مدت نیم ساعت در یخچال بگذارید. میتونید با گوشکوب دستی یا ته لیوان هم این کار رو انجام بدید.

برای لایه دوم یا میانی چیز کیک انگور یاقوتی، ابتدا پودر ژلاتین را روی 1/3 پیمانه آب بپاشید و کنار بگذارید تا اسفنجی شود. سپس به صورت بن ماری روی بخار آب قرار داده تا ژلاتین در آب حل شود.  بگذارید خنک بشه، در این فاصله خامه و پنیر خامه ای و پودر قند را خوب با  همزن بزنید. ژلاتین خنک شده را به آن اضافه کنید و روی لایه بیسکوییت ریخته، 3 ساعت درون یخچال قرار دهید. برای رنگی شدن این لایه میتونید چند قاشق ژله بن ماری و خنک شده انگور بهش اضافه کنید.

چیز کیک انگور یاقوتی

برای تهیه لایه سوم یا رویی چیز کیک انگور یاقوتی، پودر ژله انگور را با یک و نیم لیوان آب جوش بن ماری کنید و بگذارید کاملاً خنک شود. انگور یاقوتی را با دقت روی لایه پنیری بچینید و چند قاشق از ژله خنک شده را روی انگور ریخته و در یخچال بگذارید تا ببندد. سپس بقیه ژله را روی کار بریزید و برای چند ساعت در یخچال بگذارید تا ببندد و آماده مصرف شود. شما از هر نوع میوه و پودر ژله متناسب با میوه میتوانید استفاده کنید. از پنیر خامه ای به جای ماسکارپونه نیز میتوانید استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها