مربای زرشک
مربای زرشک
نوامبر 11, 2019
شیرینی مارمالادی مغزدار
شیرینی مارمالادی مغزدار
نوامبر 12, 2019

چیز کیک بادام و خرما یه میان وعده و یا دسر انگلیسی است، مخصوص کسانی که دنبال میان وعده های سالم هستن و مادرانی كه دوست دارن برای عزیزانشون خوردنی هایی با ارزش غذايی فوق العاده بالا درست كنن بدونن كه اين پست يكی از بهترين هاست. علاوه بر اين عاری از قند مصنوعی و خيلی خوشمزست. من اين رو از يک پيج انگليسی پيدا كردم و تغييراتی داخلش دادم و درنهایت عالی شد.

طرز تهیه چیز کیک بادام و خرما

برای این میان وعده مقوی و سالم انگلیسی ابتدا مغزها و جو دو سر را روی حرارت كم كمی بو بديد، سپس ابتدا مغز ها را داخل غذاساز يا ميكسر ريخته و كمی كه خرد شد، جو دو سر، دارچين و عسل و نصف مقدار كره ذوب شده و کمی خنک شده را اضافه كنيد. این مواد رو خوب بزنيد تا مخلوط شوند و بقيه كره را اضافه كنيد و مخلوط كنيد.

كف قالب كمربندی يا مثل من قالبهای مافين را كمی چرب كنيد و از مواد داخلش بريزيد و فيكس كنيد( خوب فشرده کنید)،سپس سی دقيقه داخل فريز بذاريد. در اين فاصله مواد تاپينگ رو آماده کنید.

چیز کیک بادام و خرما

خرما را داخل غذاساز ريخته و خوب بزنيد نرم كه شد خامه صبحانه و وانيل رو اضافه كنيد و بزنيد تا یکدست مخلوط بشه.

شير را روی حرارت بذاريد به نقطه جوش كه رسيد ژلاتين را كم كم بهش اضافه كنيد و هم بزنيد.( مراقب باشید اگر شیر بجوشه هنگام مخلوط شدن با ژلاتین میبره) وقتی مخلوط شد و ژلاتین در شیر حل شد، این مخلوط شیر و ژلاتین را به خرما و خامه اضافه كنيد و خوب بزنيد تا مخلوط شوند.

حالا قالب رو از فريز دربياريد و مواد تاپينگ را روی لايه زير ريخته و به مدت يكساعت داخل يخچال بذاريد تا خودش را  بگيرد و بعد دور قالب رو آزاد كنيد و داخل ظرف بچينيد.

از مخلوط کن هم به جای غذاساز میتونین برای این دسر خوشمزه استفاده کنین. برای نگهداری در ظرف در بسته داخل یخچال یک هفته ماندگار است.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها