چیز کیک بلوبری

مرغ عسلی
مرغ عسلی
تیر ۲۸, ۱۳۹۸
گلت
گلت
تیر ۲۸, ۱۳۹۸

چیز کیک بلوبری چیزکیکی فوق العاده زیبا با 3 لایه که لایه زیرین آن کیک شیر نرم و لطیفی است. لایه میانی پنیری و لایه رویی آن ژلاتینه است. مراحل تهیه کیک شیری و لایه های بعدی جدا توضیح داده شده.

طرز تهیه چیز کیک بلوبری

ابتدا برای تهیه کیک شیر با بافتی لطیف، زرده و سفیده  تخم مرغ را جدا میکنیم. سفیده را فرم میدهیم تا از ظرف نریزه و درون یخچال قرار میدهیم. زرده و شکر و وانیل را خوب میزنیم تا کرم رنگ و کشدار شود. شیر گرم و بعد روغن را اضافه در حد مخلوط شدن میزنیم.

مخلوط آرد و بیکینگ پودر را روی مواد الک کرده و با لیسک دورانی هم میزنیم تا یکدست شوند. ( زیاد هم زدن پف کیک را کم میکنه) سپس سفیده را کم کم به مواد اضافه و دورانی هم زده تا یکدست شود.

در قالب کمربندی چرب شده به قطر 23 سانتی متر میریزیم و روی مواد را صاف کرده و در فر برقی 160 درجه سانتی گراد ( گازی 175 )  که از قبل گرم شده به مدت تقریبی 35 تا 40 دقیقه میگذاریم. از داغی که افتاد از قالب درمیاریم و اجازه میدیم تا کاملاً خنک بشه، قالب رو تمیز میکنیم و دوباره کیک را درون قالب میگذاریم.

چیز کیک بلوبری

طرز تهیه لایه پنیری

برای تهیه لایه پنیری چیز کیک بلوبری پودر ژلاتین را روی آب سرد پاشیده و هم زده تا اسفنجی شود. سپس بن ماری کرده تا صاف و یکدست بشه، کنار می گذاریم تا همدمای محیط شود. همه مواد همدمای محیط باشند.

پنیر را درون ظرفی ریخته و خوب با همزن برقی میزنیم تا صاف و لطیف شود. خامه فرم گرفته و وانیل را اضافه و دوباره زده تا یکدست شوند. به ژلاتین بن ماری شده و همدمای محیط، مقداری از مایه پنیری که اون هم همدمای محیط هست اضافه و هم میزنیم تا یکدست شود. سپس به کل مواد پنیری اضافه کرده و باز با همزن زده تا یکی شوند. در این مرحله بلوبری را اضافه و با قاشق هم میزنیم تا یکدست شود

روی کیکمون رو باشیر گرم یا شربت مرطوب میکنیم  و بعد مایه پنیری را روی آن میریزیم و چند تکان میدهیم تا دور قالب را بگیرد و همه جای قالب پر شود. روی آن را صاف میکنیم و نیم ساعت در یخچال میگذاریم تا کمی خودش را بگیرد. در این فاصله ژله روی کیک را درست میکنیم. شکر را با آب قاطی میکنیم، ژلاتین را روی آب میپاشیم و دوباره بن ماری کرده و میگذاریم کنار تا همدمای محیط شود. وقتی لایه پنیری خودش را گرفت بلوبری را به دلخواه روش میچینیم و ژله را آرام با کمک قاشق روی مواد پنیری میریزیم.

دقت کنید زمانیکه ژله را روی مایه پنیری میریزید، سطحش چسبناک باشد و گرنه بعداً موقع برش، ژله از قسمت پنیری جدا میشود. اگر چسبناک نبود با یه سشوار کمی گرما دهید تا درست شود. اگر میوه ها جابجا شد، در 2 نوبت ژله را اضافه کنید و این بار چند ساعت در یخچال گذاشته تا خوب خودش را بگیرد. موقع سرو قالب را 20 دقیقه قبل بیرون بیاورید و بعد دورش را آزاد کنید و به آرامی قفل را باز کنید، تا چیز کیک بلوبری ترک نخورد.

نکته مهم قالب کمربندی به قطر 23 سانتی متر را با ارده چرب کنید. اگر تمایل دارید کیک نازکتری داشته باشید، مقدار مواد کیک را نصف کنید. کف قالب را هنگامی که میخواهید مواد پنیری را بریزید نایلون بکشید تا جایجایی چیز کیک راحت تر باشد. برای اینکه برش هاتون تمیز باشه، چاقوی تیز را داخل آب داغ بزنید و بعد خشک کنید و برش بزنید.

میتوانید مواد پنیری را به دلخواه کم و یا زیاد کنید. البته میزان ژلاتین را در نظر بگیرید. در مواد پنیری به جای پودر ژلاتین از ژله آلوورا میتوانید استفاده کنید ولی به میزان شیرینی مواد پنیری دقت داشته باشید. اگر از خامه صبحانه به جای خامه فرم گرفته استفاده میکنید 1/2 پیمانه پودر قند بزنید. چنانچه از ژله آلوورا استفاده میکنید میتونین ژله آوورا را که با یک ونیم پیمانه آب جوش مخلوط کرده و بن ماری کردید استفاده کنین.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها