چیکن تیکا ماسالا

بستنی زمستانی
بستنی زمستانی
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸
کیک استروسل دارچین و گردو
کیک استروسل دارچین و گردو
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸

چیکن تیکا ماسالا (chicken tikka masala) غذایی مربوط به شمال هنده و البته در بسیاری از رستورانهای انگلیس به دلیل طرفداران زیادی که داره سرو میشه و جزو غذاهای محبوب اونهاست. طعم خاص این غذا، ادویه های مختلف و ترکیب اونها با هم باعث میشه بارها دست بکار بشیم و  بپزیم و از خوردنش لذت ببریم. مواد لازم زیادی داره ولی تهیه اون سخت نیست.

روش تهیه چیکن تیکا ماسالا

مرغ های بدون استخوان را به قطعات متوسط برش بزنید. در ظرفی تمام مواد مرینیت مرغ را با هم مخلوط، مرغ ها را اضافه و خوب مخلوط کنید تا مرغ ها کاملا با مواد مخلوط بشن روی ظرف رو بپوشانید و حداقل 6 ساعت و در بهترین حالت یک شب در یخچال قراربدین.

 پس از این مدت مرغ های مزه دار شده را از درون سس مرینیت خارج کرده، در 4 قاشق روغنی که در ابتدای مواد لازم ذکر شد سرخ کنید. همه سطح مرغ را سرخ میکنید تا تغییر رنگ داده و طلایی شود. مرغ های سرخ شده را به سس ماسالا اضافه کنید و مجدد 15 دقیقه بپزید تا کاملا مرغ ها پخته و سس غلیظ شود. با مقداری گشنیز تازه تزیین و با نان و یا برنج سرو کنید.

چیکن تیکا ماسالا

برای سس ماسالا، پیازهای خرد شده را با 3 قاشق روغن حدود 5 دقیقه تفت بدهید تا سبک شده و کمی تغییر رنگ دهد. سیر، زنجبیل، فلفل سبز، گرم ماسالا، زیره سبز، پاپریکا، تخم گشنیز و زردچوبه و نمک را اضافه کنید و 3 دقیقه حرارت بدهید تا عطرانها آزاد شود. در این زمان رب گوجه را اضافه، کمی تفت بدهید و بعد پوره گوجه را هم اضافه کنید. 10 دقیقه بپزید و در انتها خامه را اضافه، 10 دقیقه دیگر بپزیدو بعد از روی حرارت بردارید. اگر نیاز به آب لیمو بود اضافه کنید. بعد از سرخ شدن مرغ ها آنها را به سس آماده شده اضافه کنید و بپزید تا مرغ ها پخته و نرم شوند.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها