چیکن پارامزان

چیز کیک تنوری
چیز کیک تنوری
اکتبر 13, 2019
نان سبوس دار با جو دوسر پرک
نان سبوس دار با جو دوسر پرک
اکتبر 14, 2019

حتماً بارها شنیتسل مرغ رو درست کردین و شاید پیشنهاد چیکن پارامزان از تکرای بودن شنیتسل مرغ نجاتتون بده. این غذا در کنار سبزیجات گریل شده و یا بخارپز شده یه وعده شام و یا اگر همراه با پاستا سرو بشه یه ناهار کامله. سس خوشمزه و جذابش رو که حتماً بلدین و همین سس طعمش رو متفاوت میکنه.  من از سس مارینارا استفاده میکنم و قبلاً در یه پست جدا  طرز تهیه این سس رو گذاشتم و میتونین سس مارینارا رو ببینید.

طرز تهیه چیکن پارامزان

سینه های مرغ رو نازک برش بزنین و بین دو تا نایلون بگذارید و با وردنه روی سینه ها بکشین تا قطرشون در همه جا یک اندازه بشه. سینه های مرغ رو با نمک و فلفل و پودر سیر و حتماً پودر پیاز مزه دار کنید. پودر پیاز نسبت به خود پیاز طعم مرغ رو تو این غذا بهتر میکنه. اگر از پیاز استفاده کنید به نظرم طعم جوجه کباب بیشتر میگیره.

سه تا ظرف کنار دستتون بگذارین در یکی آرد سوخاری، نمک ، فلفل قرمز، فلفل سیاه و پودر سیر رو با هم مخلوط کنین. پنیر پارامزان رنده شده که ترجیحاً بهتره از پنیر های تخته ای باشه (نوع پودری حالت کرانچی و کریسپی ایجاد نمی کنه) رو با مواد مخلوط کنید.

در ظرف دیگه 2 تا تخم مرغ رو با چنگال بزنید تا باز بشه، نمک و فلفل بزنید. در ظرف سوم مقداری آرد بریزید.

چیکن پارامزان

سینه های مرغ مزه دار شده رو که حداقل 2 ساعت مزه دار کردین، ابتدا در آرد سفید، سپس در تخم مرغ زده شده و بعد در مخلوط آرد سوخاری و پنیر رنده شده بزنید. کامل همه جای مرغ رو با پودر سوخاری و پنیر پوشش بدید. سپس روغن زیتون سرخ کردنی و یا روغن مایع رو روی حرارت قرار بدید تا گرم بشه و بعد مرغ ها رو در روغن سرخ کنید.

برای سس مارینارا سیر له شده یا رنده شده رو در روغن زیتون چند ثانیه حرارت بدید و بعد پوره گوجه فرنگی و برگ بو و کمی ریحان تازه و اگر ندارید خشک اضافه کنید. اجازه بدید سس بپزه و غلیط بشه و به روغن بیوفته.( نمک و فلفل فراموش نشه) سپس از سس یکی دو قاشق روی مرغ های سرخ شده بریزید و ورقه ای از پنیر موزارلا روی مرغ ها و سس مارینارا بگذارید و برای 10 دقیقه مرغ ها رو داخل فر داغ شده با دمای 180 درجه بگذارید تا پنیر آب بشه.

برای سرو چیکن پارامزان اگر در کنار سبزیجات سرو میکنین، کافیه مرغ ها رو پس از آب شدن پنیر با کمی ریحان خرد شده و پنیر پارامزان تزیین و سرو کنید. ولی اگر با اسپاگتی سرو میکنین مقداری از سس مارینارا و پنیر پارامزان و کمی روغن زیتون به همراه نمک و فلفل با اسپاگتی آبکش شده مخلوط کنین و کنار چیکن پارامزان سرو کنین.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها