ژله توت فرنگی با کرم شیر

نان کاترپیلار
نان کاترپیلار
تیر ۲۵, ۱۳۹۸
نان اهری
نان اهری
تیر ۲۵, ۱۳۹۸

پیشنهاد یه دسر راحت و بدون دردسر و در عین حال زیبا میتونه ژله توت فرنگی با کرم شیر باشه که از 2 لایه یکی ژله و لایه درونی موس یا کرم شیری درست میشه. دسر سبک و در عین حال کم شیرینی هست. مواد زیادی لازم نداره و خیلی سریع آماده میشه ولی به زمان مناسبی برای بسته شدن درون یخچال نیاز داره.

روش تهیه ژله توت فرنگی با کرم شیر

ابتدا لایه کرم شیری رو آماده میکنیم. ژلاتین را روی آب سرد پاشیده، 10 دقیقه صبر میکنیم تا حالت اسفنجی بشه. روی بخار آب به صورت غیر مستقیم قرارمیدیم. (بن ماری) و یا میتونیم درون ماکرویو 20 ثانیه بگذاریم تا ژلاتین کاملاً درون آب حل بشه.

در ظرفی پنیر خامه ای و شیرعسلی را 3 دقیقه با همزن و با سرعت متوسط می زنیم و بعد خامه،  وانیل و سپس شیر را اضافه میکنیم. 2 تا 3 دقیقه دیگه هم می زنیم تا خوب مخلوط بشن و درنهایت ژلاتین حل شده و خنک شده را بتدریج اضافه میکنیم. (ژلاتین نباید گرم باشه چون باعث بریده شدن شیر و خراب شدن دسر میشه.)

کرم را درون قالب می ریزیم. حتماً قالب رو از قبل با اسپری روغن و یا برس کمی چرب میکنیم. 3 ساعت در یخچال می گذاریم تا ببنده. سپس به سراغ مراحل دیگر دسر ژله توت فرنگی با کرم شیر میرویم.

ژله توت فرنگی با کرم شیر
ژله توت فرنگی با کرم شیر

قالب رو بعد از بسته شدن کرم از یخچال درمیاریم و کرم رو آهسته از دیواره و کف قالب جدا میکنیم. یک بار کرم رو درون ظرفی برمیگردونیم و دوباره به قالب انتقال می دیم. (این کار باعث میشه مطمئن باشیم تمام کرم از قالب جدا شده. ) ژله را طبق معمول و مطایق دستور روی پاکت آماده میکنیم و پس از سرد شدن کامل، روی و اطراف لایه بسته شده شیری به آهستگی میریزیم. لایه سفید باید درون ژله شناور باشه. 4 ساعت و یا بهتره یک شب ژله توت فرنگی با کرم شیر را درون یخچال بگذاریم. برای سرو می تونیم 30 ثانیه از حرارت سشوار و یا 5 ثانیه قرار دادن قالب در آب داغ استفاده کنیم. پس از برگردوندن با توت فرنگی تزیین و سرو میکنیم.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها