ووپی پای
ووپی پای
آبان ۱۷, ۱۳۹۸
تارت کدو حلوایی
تارت کدو حلوایی
آبان ۱۷, ۱۳۹۸

مگه میشه پاییز باشه و کدو حلوایی داشته باشی و این دلبر رو درست نکنی. به جرات می گم از خوشمزه ترین چیزاییه که میشه با کدو درست کرد کاکا کدو حلوایی هست که مخصوص استان گیلانه و خیلی خیلی خوشمزست. بعضی با ترکیب آرد برنج و  آرد گندم درست میکنن که در ادامه  روشش رو میگم.

طرز تهیه کاکا کدو حلوایی

کدو تون رو پوست بگیرید. دونه هاش رو جدا کنید و توی قابلمه با آب خیلی کم بپزید. یا مثل من بخار پز کنید. اجازه بدید تا خوب سرد بشه. بعد از سرد شدن اون رو له کنید.

درون یه کاسه گود، شکر و شیر و گلاب و روغن و تخم مرغ و کدو رو مخلوط کنید. بعد بکینگ‌ پودر و وانیل و دارچین رو اضافه کنید و خوب با همزن دستی هم بزنید.

سپس آرد رو که الک کردید اضافه کنید و مخلوط کنید. این مخلوط رو حدود ۱ ساعت توی یخچال بذارید تا طعم ها خوب به خورد هم بره.

کاکا کدو حلوایی

بعد این زمان یک تابه بردارید و روغن بریزید و اجازه بدید روی حرارت ملایم خوب داغ شه. با قاشق یا ملاقه کوچیک از مواد توی روغن بریزید. در تابه رو بذارید و شعله رو کم کنید تا خوب پف کنه. وقتی یک طرفش سرخ شد مثل کوکو برگردونید تا طرف دیگه هم سرخ شه. بعد با یک فنجون چای دارچین نوش جان کنید. به همین راحتی کاکا کدو حلوایی شما آماده است. اگر یکبار درست کنین جزو عصرونه های ثابت شما در فصل کدو میشه.

این شیرینی سنتی مخصوص گیلانه. گیلانیها برخی  از آرد برنج هم استفاده میکنند. می تونید از ترکیب آرد برنج و آرد گندم استفاده کنید. یعنی ۱/۲ آرد برنج و ۱/۲ آرد گندم.

اگر از آرد برنج استفاده کردید زمان بیشتری مواد رو استراحت بدید تا آرد برنج خوب قوام پیدا کنه.

چنانچه رژیم دارید یا منع استفاده از روغن، می تونید کف ساندویج میکر رو چرب کنید و از مواد توی اون بریزید و مثل کوکی میکری درستش کنید. اونطوری هم خوشمزه ست. عطر دارچین و گلاب طعم کاکا رو معرکه میکنه.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها