کرم شاه توت

کیک گردویی اسلایسی
کیک گردویی اسلایسی
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸
حلوای بوتیکی
حلوای بوتیکی
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸

کرم شاه توت دسر خوشرنگ و خوش طعم که نیاز به هیچ رنگی نداره.  این کرم بسیار خوش طعم هست و در فصل شاه توت حتماً درست کنین و لذت ببرین.

روش تهیه کرم شاه توت

پودر ژله شاه توت رو با آب جوش مخلوط کرده تا حل شود. (این دسر کم شیرینی است، بنابراین اگر دوست دارید شیرینیش بیشتر باشه ۲ قاشق شکر به پودر ژله و آب جوش اضافه کنید تا همراه پودر ژلاتین با حرارت آب حل شود.

پودر ژلاتین را روی آب بپاشید، 10 دقیقه  کنار گذاشته تا اسفنجی شود. سپس روی بخار آب به صورت بن ماری قرار داده تا شفاف و بی رنگ شود. از روی حرارت برداشته گلوکز را به آن اضافه میکنیم. گلوکز باعث براق شدن دسر میشه و در صورت عدم تمایل قابل حذف هم هست.

ژله شاه توت خنک شده، شاه توت ها، بستنی وانیلی، پودر ژلاتین به همراه دنت بلوبری و خامه صبحانه را درون مخلوط کن ریخته و مخلوط میکنیم تا مواد مخلوط و صاف و یکدست شوند.مواد را از صافی رد میکنیم و سپس درون قالب میریزیم. در یخچال قرار داده تا خودش را بگیرد. بهتره یک شب درون یخچال بماند.

کرم شاتوت

برای لایه دوم یک بسته دیگر ژله شاه توت را در یک و نیم لیوان آبجوش حل کردم و پس از خنک شدن روی لایه بسته شده ریختم و بعد ازبستن لایه دوم در ظرف مورد نظر برگردانده و با خامه تزیین کردم. لازم به یادآوری است که میشه از پودر ژله و شاه توت به تنهایی استفاده کنید و میتونید بقیه مواد رو بجز پودر ژلاتین حذف کنید. استفاده از بقیه مواد اختیاری هست. اگردوست دارید دسرتون کرمی باشه و سفت نباشه، پودر ژلاتین ۲ قاشق کافیه، یا کلاً ژلاتین رو حذف کنید و لیوانی سرو کنید. استفاده از ژلاتین زیاد، باعث سفت شدن دسر میشه.

کرم شاتوت

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها