دسر

کرم کارامل

مواد لازم :

 

  • شکر 150 گرم ( کارامل )
  • آب 50 میلی لیتر (کارامل )
  • شیر 500 گرم
  • وانیل مایع 5 میلی لیتر
  • تخم مرغ 3 عدد
  • شکر 100 گرم

یکی از معروف ترین، محبوب ترین و حتی شیکترین دسر های فرانسوی همین کرم کارامل خوشمزست. از اون دسر های کلاسیکی که هیچ وقت از خوردنش سیر نمیشیم و تکراری نمیشه.

طرز تهیه کرم کارامل

شکر را درون قابلمه استیلی ریخته و آب را روی آن میریزیم. هیچ گونه تکان و یا عمل همزدن را انجام نمیدیم و مستقیم روی گاز با حرارت ملایم میذاریم و صبر میکنیم تا به رنگ دلخواه مون برسه، به محض اینکه به رنگ کاراملی زیبایی درآمد، از روی حرارت برداشته و بی درنگ کف قالب یا قالب های مورد نظرمون میریزیم.

برای درست کردن کِرِم، ابتدا شیر را روی حرارت میذاریم تا داغ بشه. ( احتیاج نیست بجوشه )

تخم مرغ ها و شکر و وانیل را با همزن خوب میزنیم و بعد آهسته شیر داغ را اضافه کرده و مایه آماده را از صافی عبور میدهیم تا کف روی آن گرفته شود.( کف نشانه خوب همزدن تخم مرغ است و ایرادی نداره.) اگر هنوز کف داشت، با کمک قاشق، آهسته آهسته بقیه کف را هم بگیرین. (ترجیحاً از وانیل مایع استفاده کنید که دسرتون بوی تخم مرغ ندهد.)

خاگینه مغزدار تبریزی
ادامه مطلب

کِرم را روی کارامل در قالب مان به آهستگی ریخته و به روش بن ماری داخل فر ۱۸۰ درجه سانتیگراد در طبقه وسط فر قرار میدیم.( در روش بن ماری، قالب مورد نظر را در قالب بزرگتری قرار داده و در قالب بزرگتر  آب جوش میریزیم.)

کرم کارامل

اگر قالب هاتون مانند قالب من کوچک بود، یکساعت در فر باشه کافیه.( میتونین برای اطمینان از پخت از سیخ چوبی استفاده کنین مانند تست کیک  ) اما اگر از قالب بزرگتری استفاده کردین زمان بیشتری احتیاج داریم.

وقتی از فر خارج کردیم، صبر میکنیم تا کمی از حرارت بیوفته، بعد روی قالب را با آلومینیوم پوشانده و ترجیحاً شب تا صبح در یخچال قرار میدیم.

موقع برگردوندن از قالب ابتدا با کمک قاشق، خیلی آهسته لبه های کرم را از قالب جدا میکنیم و بعد بشقاب مورد نظر را روی آن گذاشته و برمیگردونیم با چند تکون کوچک کرم کارامل بدون هیچ مشکلی به بشقاب منتقل میشود.

کیک جنگل سیاه
ادامه مطلب

چند نکته مهم در پخت

اجازه بدین کِرِم کمی از حرارت بیوفته و بعد روی کارامل بریزین، در غیر این صورت داغیِ شیر باعث شکستن کارامل شده و کارامل با کرم مخلوط میشه.  اگر موقع پخت داخل فر متوجه شدین آب داخل قالبِ بزرگ درحال تمام شدن هست، درحالیکه هنوز کرم کارامل آماده نیست، به آرامی دوباره داخل قالب بزرگ کمی آب جوش بریزین. وانیل مایع فراموش نشود تا بهتر بوی تخم مرغ گرفته شود. وقتی سیخ چوبی  از درون کرم کارامل تمیز بیرون آمد، میزان پخت کافیست. در قالب بزرگتر میتونین مواد را دو برابر کنید.

رسپی و عکس از پیج اینستاگرام nazgoldessert@
نازلین داورنیا

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + نوزده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن