کرم کیک قهوه و فندق

نان پاندورا
نان پاندورا
تیر ۱۸, ۱۳۹۸
کیک پرتقال
کیک پرتقال
تیر ۱۸, ۱۳۹۸

کرم کیک بسیار خوش طعمی که برای مناسبت ها و دورهم بودن ها همراه با قهوه بسیار دلچسب خواهد بود. کیک با طعم قهوه این دسر هم به تنهایی خوشمزه است. این دسر 2 بخش کیک و کرم قهوه دارد با ما برای کرم کیک قهوه و فندق با رسپی خانم زهرا خورسند همراه باشید.

طرز تهیه کرم کیک قهوه و فندق

ابتدا برای تهیه کیک، تخم مرغ ها و شکر را با دور متوسط همزن برقی میزنیم تا سبک و کرمی شود. روغن مایع را افزوده مجدداً با دور متوسط می زنیم، تا کاملاً مخلوط شود. آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائو را مخلوط کرده و به همراه شیر به تناوب اضافه میکنیم. بدون نیاز به همزن در این مرحله با لیسک هم می زنیم.  در نهایت فندق خرد شده را افزوده و مخلوط می کنیم.

مواد را داخل قالب کمربندی 23 سانتی متری که کف آن را کاغذ انداخته و چرب کرده اید ریخته. به مدت تقریبی 30 دقیقه در فری که یک ربع قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم شده است، قرار می دهیم تا کاملا پخته شود. پس از پخت، کیک را از قالب جدا کرده و روی توری فلزی خنک میکنیم. پس از خنک شدن کیک را مجدداً داخل همان قالب برگردانیم.

دور تا دور دیواره قالب را با ورق استات پوشانده و کرم آماده را روی آن ریخته و به مدت ۴ تا ۵ ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا کاملا خنک شود.

کرم کیک قهوه و فندق

طرز تهیه کرم 

برای تهیه کرم، کرم کیک قهوه و فندق پنیر خامه ای و شکر را با دور متوسط همزن برقی می زنیم تا کرمی شده و شکر حل شود. سپس قهوه را داخل آب گرم حل کرده و پس از خنک شدن به مواد پنیری اضافه می کنیم. پودر ژلاتین را روی آب سرد می پاشیم و کنار می گذاریم تا کمی اسفنجی شود. روی بخار آب قرار میدهیم تا ژلاتین حل شود. پس از خنک شدن در حالی که همزن روشن است به مواد پنیری افزوده و مخلوط می کنیم. خامه قنادی را فرم داده و با ماست خامه ای مخلوط می کنیم. سپس مواد پنیری آماده را نیز کم کم به خامه اضافه و با لیسک مخلوط میکنیم. در آخر شکلات شیری را ذوب کرده و کم کم به مواد اضافه میکنیم. درنهایت روی کیک آماده شده میریزیم و در یخچال قرار میدهیم تا کامل ببندد.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها