اردور و فینگر فودساندویچ و برگر

کلاب ساندویچ ژامبون

مواد لازم :

 

  • نان اسلایس تست
  • کره نرم
  • مایونز یا خامه
  • ذرت کنسروی
  • پوره فلفل قرمز شیرین
  • گرانول سیر
  • ژامبون
  • زردچوبه
  • نمک و فلفل
  • تربچه

کلاب ساندویچ ژامبون این پست رو از یه سایت رومانیایی ترجمه کردم، ظاهر جذابی داشت فکر کردم برای دورهمی و تولد و خیلی مناسبتهای دیگه بدرد بخور باشه. از اون ساندویچهاییه  که بچه ها خیلی باهاش حال میکنن، سس ها طعم خوبی به کلاب میدن. یه ساندویچ همه کاره از صبحانه تا شامه.

طرز تهیه کلاب ساندویچ ژامبون

در رسپی اصلی گفته شده برای سس هم میشه از مایونز استفاده کرد و هم خامه که انتخابش با شماست حتی میتونید از میکس این دو استفاده کنید. اگر نان تست اسلایس شده استفاده میکنید، لبه های تیره اون رو جدا کنید. با موادی که دارید میتونید ۲ مدل ساندویچ رو درست کنید.

۲ مدل سس استفاده میشه سس زرد رنگ شامل مایونز یا خامه، ذرت، گرانول سیر و کمی زردچوبه برای تغییر رنگ سس هست. سس قرمز رنگ ترکیب مایونز یا خامه به همراه پوره فلفل قرمز شیرین یا دلمه ای هست.

کلاب ها رو بعد از آماده شدن  میتونید مثلث یا مربع برش بزنید و برای راحتی برش زدن و اینکه لایه ها از هم جدا نشدن و فرمشون حفظ بشه. ۴ تا خلال دندون داخل کلابهایی که آماده کردید فرو کنید و بعد برش بزنید. مقدار مواد رو با توجه به تعداد کلاب ها و همینطور مقداری که بین لایه ها قرار میدید نمیشه مشخص کرد و به دلخواه شماست. برای تزئین از گوجه چری و زیتون وتربچه استفاده کنید.

کویشینها
ادامه مطلب

ساندویچ شماره ۱

این ساندویچ شامل برش های نان، کره نرم و هم دمای محیط، ژامبون و کاهو و سس زرد رنگ هست و تربچه. برای این سس، مایونز یا خامه را با نمک و فلفل و گرانول سیر مخلوط کنید. با مقدار کمی زردچوبه بهش رنگ بدید و داخلش ذرت کنسروی بدون آب بریزید و مخلوط کنید، کنار بگذارید.

روی یه برش نان کره نرم بمالید و روش چند ورق ژامبون که هم اندازه نان برش زدید قرار بدید. یه ورق کاهو هم اندازه با کلاب هم روی زامبون بگذارید. برش دیگه نان را با کمی کره چرب کین و از قسمتی که کره داره روی کاهو بگذارید فشار بدید تا کلاب به هم بچسبه.

روی برش بعدی نان از سسی که آماده کردید بریزید و اسلایسهای نازک تربچه را روی سس بچینید.نان بعدی را که کمی سس زدید از طرفی که سس داره روش بگذارید و فشار بدید. پس سه لایه نان و ۲ لایه مواد فیلینگ دارید. با خلال دندان ۴ طرف نان را فیکس کنید و برش بزنید.

نان پوآچای جیبی
ادامه مطلب

کلاب ساندویچ ژامبون

کلاب ساندویچ ژامبون

ساندویچ شماره ۲

روی یه برش نان مخلوطی از سس مایونز یا خامه که با پوره فلفل قرمز شیرین و نمک و فلفل مخلوط کردید بمالید. چند ورق ژامبون که به اندازه نانها برش زدید بگذارید.روش کاهوی برش زده بگذارید و یه برش دیگه نان را که کمی سس روش زدید از سمتی که سس داره روی کاهو بگذارید. کمی فشار بدید تا لایه ها به هم بچسبد و روی برش نان رو با سس زرد رنگ که بالا توضیح دادم بریزید و برش بعدی نان رو روش بگذارید.

در این حالت هم ۲ لایه فیلینگ و ۳ لایه نان دارید. به همان روش خلال دندان فیکس و برش بزنید. مواد فیلینگ رو میتونید به دلخواه تغییر بدید و با موادی که در دسترس دارید کلاب دلخواهتون رو درست کنید. اگر بچه ها از این کلاب استفاده نمیکن میتونید فلفل قرمز تند رو هم داخل سس قرمز رنگ استفاده کنید. من برای سس از خامه و خیلی کم مایونز استفاده کردم.

منبع سایت edithskitchen.ro

کلاب ساندویچ ژامبون

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 14 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن