کلوچه فومن

موس کدوحلوایی
موس کدو حلوایی
تیر ۱۴, ۱۳۹۸
بستنی چوبی هویج خامه ای
بستنی چوبی هویج خامه ای
تیر ۱۴, ۱۳۹۸

یکی از نان های سنتی ایران کلوچه فومن است، که از دیرباز در شهرستان فومن در استان گیلان تولید میشده و به نام خاستگاه آن معروف شده است. در ادامه روش تهیه خمیر و مواد میانی این کلوچه خوشمزه را ببینید.

روش تهیه خمیر کلوچه فومن

1 قاشق غذاخوری از شکر دستور را داخل شیر ولرم بریزید و مایه خمیر را به آن اضافه کنید و هم بزنید. روی آن را پوشانده و 10 دقیقه کنار گذاشته تا حجمش 2 برابر شود.

تخم مرغ را داخل کاسه با باقیمانده شکر و کره نرم، خوب هم بزنید و مایه خمیرعمل آمده را اضافه کنید و هم بزنید.

نمک را به آرد الک شده اضافه کرده، کم کم به مواد بالا اضافه کنید و مخلوط کنید تا خمیری شود و به دست نچسبد. روی سطح کار 5 دقیقه ورز بدهید. حدود ده بار به سطح کار بکوبید. خمیر را جمع کرده داخل  کاسه قرار داده، روی آن سلفون بکشید و با پارچه روی آن را بپوشانید. در دمای محیط یک ساعت و نیم استراحت دهید تا پف کند و حجمش دو برابرشود.

 پس از استراحت کافی پف خمیر را بگیرید و روی سطح کار بشکل لوله درآورده، به 6 قسمت مساوی تقسیم کنید و چونه کنید. (هرکدام از چونه ها 100 گرم وزن دارد.) روی چونه ها را نایلون بکشید تا خشک نشوند. هر کدام از چانه ها را با دست بازکنید و از مواد میانی داخلش بگذارید و جمع کنید و با دست پهن کنید.(به شکل گرد) روی کاغذ روغنی که کمی چرب شده، قراردهید.

مهر مخصوص کلوچه را کاملاً  آغشته به آردکنید و روی خمیر محکم فشار بدهید که طرح مهر، حک شود. درون سینی فر بگذارید و رومال بزنید. وسط آن کمی تخم خرفه یا کنجد بپاشید و با نوک کارد جاهای مختلفی از کلوچه را سوراخ سوراخ کنید تا کلوچه داخل فر پف نکند. کلوچه ها را داخل فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه سانتی گراد به مدت 10 الی 15 دقیقه بپزید. از فر که خارج کردید روی کلوچه ها یک پارچه بکشید تا خنک شود.

جهت رومال کلوچه: یک عدد زرده تخم مرغ را با یک قاشق غداخوری زعفران غلیظ  دم شده خوب هم بزنید با برس روی خمیر بمالید.

کلوچه فومن

روش تهیه مواد میانی کلوچه فومن

آرد را روی حرارت ملایم 5 دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود. مدام هم بزنید مواظب باشید تغییر رنگ ندهد. هر 3 نوع روغن را داخل کاسه بریزید و خوب مخلوط کنید. شکر را اضافه و سپس آرد و پودردارچین، هل، وانیل را هم اضافه و با پشت قاشق خوب مخلوط کنید، تا مواد منسجم شود. طوری که وقتی در دست گلوله کردید، از هم نپاشد و انسجام کافی داشته باشد. اکنون مواد میانی آماده است تا پس از استراحت و حجیم شدن خمیر، لای آن قرار گیرد.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب، هیچ یک از مواد بخصوص روغنها را حذف و یا جایگزین نکنید. (من روغن صاف را خودم درست کردم به این صورت که روغن جامد را روی حرارت گذاشتم تا شفاف شد و بعد از خنک شدن  24 ساعت در یخچال گذاشتم و بعد مصرف کردم.)

برای کلوچه فومن از آرد نانوایی استفاده کردم. اگرچه با آرد قنادی هم می شود تهیه کرد که دراین حالت به میزان بیشتری آرد نیاز است چون آرد سفید سبک تر است.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها