دونات
دونات
آبان ۱۶, ۱۳۹۸
کیک خرمالو
کیک خرمالو
آبان ۱۶, ۱۳۹۸

کوکوی لوبیا سبز کوکوی محبوب ایرانی و تبریزی است. پر از سبزیجات خوشرنگ و رنگارنگه. میشه در مواد اولیش بسته به دلخواهمون تغییراتی بدیم. میشه مواد رو کم و زیاد کنیم. مقدار  دقیقی نداره و کاملاً به دلخواه شما طبخ میشه.

طرز تهیه کوکوی لوبیا سبز

لوبیا سبز رو ریز خرد و بخار پز میکنیم. سینه مرغ رو با یک عدد پیاز و ادویه و تفت داده روش آب جوش میریزیم و اجازه میدیم بپزه و بعد از پخت ریز خرد میکنیم و به لوبیا سبز اضافه میکنیم.

پیاز رو ریز خرد میکنیم و داخل روغن سرخ میکنیم، بعد از سرخ شدن داخل روغن گیر روغن اضافی را کاملاً جدا میکنیم و بعد به مواد بالا اضافه میکنیم. ( پیاز داغ هر چی بیشتر باشه خوشمزه تره و همچنین بهتره دو سه عدد پیاز هم خلالی خرد کنید و سرخ کنید برای تزیین نگهدارید.)

هویج رو خلالی خرد میکنیم و بخار پز میکنیم و به مواد بالا اضافه میکنیم.(من برای اینکه خیلی روغن نداشته باشه بخار پز میکنم و فقط هویجی که برای تزیین هست رو سرخ کردم شما اگر دوست دارید سرخ کنید.)

سیب زمینی رو خلال کنید و به شکل چیپس  سرخ کنید و به مواد اضافه کنید.

کوکوی لوبیا سبز

همه مواد رو خوب مخلوط میکنیم. ( مواد رو بسته به دلخواهتون میتونید مقدارش رو کم و زیاد کنید یا کلاً حذف کنید یا جایگزین کنید مثلاً به جای مرغ از گوشت چرخ کرده استفاده کنید، ولی من از مواد بالا استفاده کردم.)

چند عدد تخم مرغ (بسته به مقدار مواد) رو خوب با همزن دستی میزنیم تا کف کنه و بعد بهش نمک و زردچوبه و فلفل سیاه و دارچین و....(ادویه دلخواهتون) اضافه میکنیم. تخم مرغ ها و مواد رو مخلوط کرده و کاملاً هم میزنیم. تا به خورد هم روند.

ماهی تابه نچسبی رو با روغن چرب و کمی داغ کرده مواد رو داخلش میریزیم و روی حرارت ملایم قرار  میدهیم و در ماهی تابه رو  بسته تا تخم مرغ ها کاملاً بپزن.

وقتی کوکو کاملاً پخت در مرحله آخر روش پنیر پیتزا میریزیم و موادی رو که برای تزیین داریم بعد از آب شدن پنیر پیتزا روش میریزیم تا هم به کوکو بچسبه هم شکل کوکو زیبا تر باشه. من از زرشک و فلفل دلمه ای و پیاز داغ خلالی و چیپسی و هویج سرخ شده و چیپس سیب زمینی و ذرت استفاده کردم.

میتونید کوکو رو از اول داخل یک قالب ساده بریزید و داخل فر قرار بدید تا بپزه و در آخر پنیر پیتزا و مواد تزیین رو روش قرار بدید و گریل رو روشن کنید تا پنیر آب بشه.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها