سالاد کلم قرمز
سالاد کلم قرمز
بهمن ۲۵, ۱۳۹۸
کیک قهوه و گردو
کیک قهوه و گردو
بهمن ۲۵, ۱۳۹۸

رسپی کوکی ردولوت ترک دار رو دو سال پیش از یه سایتی ترجمه کردم که متاسفانه  اسم سایت یادم نیست و از اون زمان هر موقع کوکی ترک دار بخوام درست کنم، این رسپی خوب رو استفاده میکنم.

طرز تهیه کوکی ردولوت ترک دار

کره و شکر را با همزن برقی ميزنيم تا رنگش روشن و کمی حالت پفکی بگیره.

تخم مرغها رو دونه به دونه به همراه وانیل اضافه کرده و به هم زدن ادامه میدیم تا مخلوط یکدست شود. هر تخم مرغ رو حدوداً یک دقیقه با سرعت متوسط میزنیم و بعد تخم مرغ بعدی رو اضافه میکنیم. سپس رنگ قرمز رو اضافه کرده و دوباره با همزن کمی میزنیم.

در مورد مقدار رنگ ژله ای قرمز حداکثر یک قاشق چایخوری استفاده میشه که بستگی به رنگ داره. ( من حدوداً یک چهارم قاشق چایخوری استفاده کردم.)

مواد خشک الک شده رو با هم ترکیب کرده و به مایه اضافه کرده و با لیسک یا قاشق هم میزنیم تا مخلوط و یکدست شود. از زیاد هم زدن خمیر اجتناب کنید، این خمیر چسبنده هست. روی ظرف رو سلفون کشیده و به مدت 5 تا 7 ساعت در یخچال استراحت میدیم.

کوکی ردولوت ترک دار

بعد از این مدت تکه هایی از خمیر رو در دست گلوله کرده و در پودر قند حسابی میغلطونیم.

سینی فر را کاغذ انداخته و شیرینی ها رو با فاصله زیاد از هم درون سینی میچینیم و داخل فر از قبل گرم شده با دمای 175 درجه سانتیگراد به مدت 10 تا 12 دقیقه میپزیم. بعد از پخت 2 دقیقه زمان میدیم که شیرینی بیرون از فر و داخل سینی خنک بشه و سپس از کاغذ جدا میکنیم.

تو پودر قندی که شیرینی ها رو میغلطونید هم یه کوچولو شکر دونه ریز بریزید. ظاهر شیرینی رو در نهایت بهتر میکنه.

بعد از اینکه شیرینی ها خنک شد، حتماً در ظرف دربسته و در جای خنک نگهداری کنید. میتونید یک تکه نان کنارشون بگذارید که نرم بمونند.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها