سینامون رول یا رول دارچینی
سینامون رول یا رول دارچینی
نوامبر 13, 2019
حلوا تافی
حلوا تافی
نوامبر 14, 2019

اسم اصلی کوکی شکلاتی کارملی ترتل دراپ کارامل کوکی است، از اونجایی که ظاهرش شبیه لاک پشته و با مقداری سس کارامل گودی شیرینی پر میشه به این اسم صداش میزنن و شما هر اسمی دوست داشتین براش انتخاب کنین. این شیرینی برای ایام نوروز هم گزینه خوبیه و بسیار خوشمزه است.

طرز تهیه کوکی شکلاتی کاراملی

این شیرینی یه فیلینگ جذاب کاراملی داره. برای تهیه فیلینگ کاراملی میتونین ۱۴ تا دونه شکلات کاراملی رو آب کنین و با ۳ قاشق غذاخوری خامه مخلوط کنین و یا خودتون سس کارامل درست کنین.

برای شکلاتش هم به اندازه ای که لازم دارین شکلات آب شده استفاده کنین. برای براق شدنش هم ۱ قاشق چایخوری شورتنینگ یا روغن کریسکو اضاف کنین.(منظور روغن قنادی هست البته من روغن مایع ریختم ولی دستور اصلی رو میگذارم.)

آرد و پودر کاکائو و نمک رو مخلوط و الک کنین کنار بذارین.

داخل میکسر کره و شکر رو خوب بزنین تا پوک بشه (2 تا 4 دقیقه خوب بزنید.) سپس زرده تخم مرغ و شیر و وانیل اضافه کنید و خوب بزنید.

کوکی شکلاتی کاراملی

بعد از اضافه کردن مواد و خوب هم زدن مایه، سرعت دستگاه همزن رو کم کنید و آرد رو اضافه کنید. در حد مخلوط شدن هم بزنید. این خمیر رو داخل پاکت فریزر بپیچید و داخل یخچال یک ساعت استراحت بدین.

 از ظرف دیگه ای سفیده های تخم مرغ رو کمی بزنین تا از لختگی در بیاد و مخلوط بشه. لازم نیست فرم بدین فقط از لختگی دربیان.

خمیرتون رو بعد از استراحت به حالت توپی کوچیک دربیارین و داخل سفیده تخم مرغ بزنین و بعد داخل گردوها بغلتونید و بعد با یه وسیله مثل ته خودکار یا هر چیز دیگه ای وسطش چاله ایجاد کنین.روی کاغذ روغنی داخل سینی فر بچینید.

فر رو با دمای 350 درجه فارنهایت( 175 درجه سانتی گراد) روشن کنین تا گرم بشه. به مدت ۱۲ دقیقه داخل فر ۳۵۰ درجه بپزین.

ممکنه وقتی که کوکی رو از فر درآوردین وسطش بالا اومده باشه، باید دوباره فشار بدین تا گود بیفته چون میخوایم کارامل بریزیم. کارامل رو که ریختین کوکی ها رو بذارین به مدت ۱۰ دقیقه خنک بشه و بعد با شکلات آب شده روش تزیین کنین.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها