ماکارون قهوه
ماکارون قهوه با فیلینگ گاناش
بهمن ۲۱, ۱۳۹۸
شیرینی هلالی
شیرینی هلالی
بهمن ۲۱, ۱۳۹۸

ترکیب شکلات و گردو با هم طعم این کوکی خیلی لطیف رو که شبیه براونی هست کامل میکنند. کوکی شکلاتی گردویی شیرین نیست و کمی تلخ و البته خوشمزه است. بافتش به قدری لطیفه که تو دهن آب میشه.

طرز تهیه کوکی شکلاتی گردویی

مواد خشک رو با هم مخلوط کنید و الک کرده و کنار بگذارید.

کره رو از قبل در دمای محیط بگذارید تا نرم بشه.

کره و وانیل را به همراه مواد خشک داخل کاسه همزن بریزید و با همزن بزنید تا یکدست بشه  و به شکل یه خمیر لطیف دربیاد. لازم نیست زیاد هم بزنید و همین که شکل خمیر بگیره کافیه.

گردوهایی رو که خرد کردید در این مرحله اضافه کنید. گردو نباید خیلی ریز بشه چرا که باید تو کوکی دیده بشه، پس خیلی ریز نکنید. کمی گردو رو هم کنار بگذارید.

خمیر رو به کاغذ روغنی منتقل کنید و روش مقداری گردوی ریز شده بپاشید و با یه کاغذ روغنی دیگه که روی خمیر قرار میدید و وردنه خمیر رو باز کنید تا گردو ها جذب خمیر بشن. خمیر باز شده را دو ساعت در حالی که روش رو پوشوندید داخل یخچال بگذارید.

کوکی شکلاتی گردویی

پس از استراحت خمیر داخل یخچال اونها رو قالب بزنید. این کوکی سطحش صاف هست و میتونید با کاتر دلخواه برش بدید یا مثل من ساده با چاقو برش بزنید. هرچقدر خمیر سرد باشه برش زدنش راحت تره. کاترهای ساده مثل گرد و یا مربع زیباتر میشه.

کف سینی پخت شیرینی رو با کاغذ روغنی بپوشونید و برش های کوکی رو داخل سینی بچینید. دوباره سینی رو داخل یخچال بگذارید و تو این فاصله فر رو با دمای 160 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم بشه و بعد از یک ربع سینی را از فر خارج کنید و سریع داخل فر بگذارید. بسته به سایز کوکی و قطرشون که چقدر نازک یا کلفت باشه بین 10 تا 12 دقیقه بپزید. من قطر خمیر رو حدود نیم سانت در نظر گرفتم و 12 دقیقه پختش زمان برد.

سپس از فر خارج کنید و اجازه بدید سرد بشه و بعد از کاغذ جدا کنید. اگر قبل از سرد شدن جدا کنید خرد میشه و برای سرد شدن کامل روی صفحه مشبک فلزی بگذارید. اگه طعم دار هم دوست داشته باشید میتونید 1 قاشق چایخوری دارچین هم بریزید و یا به جای وانیل اسانس دلخواهی که با طعم شکلات مناسب باشه استفاده کنید. از خود وانیل به مقدار کم هم میتونید به جای اسانس وانیل استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها