کیک باقلوا
خرداد ۳۰, ۱۳۹۸
پاناکوتا انبه با سس انبه
پاناکوتا انبه با سس انبه
خرداد ۳۰, ۱۳۹۸

کوکی عطری فندقی به عصرونه متفاوت و خوش طعم و عطر در کنار چای و یا قهوه می تونه باشه. دانستن اینکه اصلاً کوکی چیه و از چی تشکیل شده هم در کنار رسپی متفاوت این کوکی بد نیست.

کوکی ها شیرینی های پختنی هستند که 3 ماده آرد، شکر و کره مواد اصلی آنها رو تشکیل میدن. حضور اونها در بین مردم از زمان کشف چغندر قند به عنوان گیاهی شیرین و رواج قند و شکر در تولیدات صنعتی بود. ابتدا در کشورهای محدودی شناخته و کم کم در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفت. در کشورهایی نظیر آمریکا و کانادا بیشتر با نام بیسکویت شناخته شد.

کوکی ها عموماً کوچک و مسطح شکل داده و پخته میشوند و موادی مثل کشمش، جو، شکلات و یا حتی مغزها متناسب با نوع کوکی به آنها اضافه میشوند. کوکی ها یا بیسکویت ها بسته به نوع مواد تشکیل دهندشون نامگذاری میشوند. مثلا در کوکی خرما علاوه بر مواد اصلی، خرما نقش تعیین کننده در طعم آنها دارد. گاهی اوقات کوکی ها را بر اساس شکلشون نامگذاری می کنند که اسلایس ها و بارها در این نوع تقسیم بندی قرار می گیرند و نوعی کوکی محسوب می شوند. گاهی هم بین دو تا کوکی مقداری کرم یا شکلات و یا مربا قرار میدهند و مصرف میکنند. کوکی عطری فندقی به دلیل وجود عطر خاص چای طعم جدیدی هست که حتماً مورد استقبال قرار میگیره.

روش تهیه کوکی عطری فندقی

کره و شکر با هم بزنید تا کاملاً مواد ترکیب شوند و کره روشن و سبک شود. دانه های شکر حتماً با کره خوب مخلوط شده باشند. زرده تخم مرغ را اضافه کرده و دوباره خوب هم بزنید. در انتها مواد خشک را که با هم‌ مخلوط شده اند، در سه مرحله به مواد اضافه کنید. خمیر حاصل را جمع کرده درون کیسه نایلونی در یخچال به مدت ۱ساعت استراحت بدهید. بعد از استراحت، خمیر را بین دو کیسه قرار دهید و با وردنه باز کنید و کاتری مشابه تصویر بزنید. داخل سینی که با کاغذ پوشانده شده است قرار داده و درون فری که از قبل با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم شده است ،۲۰دقیقه بپزید.

کوکی عطری فندقی

پس از پخت کوکی ها و سرد شدن، توسط روبان های نیم سانتی ساتن تزیین کنید. برای تهیه این کوکی به جای چای خشک میشود از دو بسته چای کیسه ای عطری نیز استفاده کرد. میتوان پودر بادام درختی را جایگزین فندق نمود. میتوان از کره و مارگارین به مقدار مساوی استفاده کرد.  کوکیها تا 6 ماه قابل فریز شدن هستند.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها