شیرینی اسکار
شیرینی اسکار
بهمن ۲۳, ۱۳۹۸
سوپ قارچ مجارستانی
سوپ قارچ مجارستانی
بهمن ۲۳, ۱۳۹۸

اگرچه اسم این کوکی کوکی ولنتاین هست ولی به نظرم این قدر خوشگله که هر موقع درست کنید همچنان جذابیتش رو داره. حتی میتونید  این کوکی های خوشگل رو هر موقع دوست داشتید به دیدن دوستی برید براشون درست کنید و هدیه ببرید.

طرز تهیه کوکی ولنتاین

اندازه ها هم به گرم گفته شده و هم پیمانه ولی بهتره دقیق با ترازوی دیجیتالی اندازه گیری کنید تا کیفیت این کوکی و همه شیرینی هایی که درست میکنید بهترین باشه. همه مواد رو از قبل از یخچال خارج کنید.

من مواد رو به دو قسمت مساوی تقسیم کردم و ابتدا خمیر بیرنگ و بعد صورتی رو درست کردم، ولی شما میتونین از اول همه رو با هم درست کنین و بعد نصف کنین و رنگ بزنین در نتیجه کار فرقی ایجاد نمیشه.

کره و شکر رو با همزن برقی خوب میزنیم تا لطیف بشه،( زمان کافی برای زدن این مواد در نظر بگیرید و با حوصله بزنید)

سپس تخم مرغ و وانیل را اضافه میکنیم و دوباره میزنیم تا ضمن اینکه بوی نامطبوع تخم مرغ از بین میره با مواد هم کاملاً مخلوط بشه. در آخر هم‌ آرد و نشاسته ذرت الک شده را مخلوط و بتدریج و کم کم اضافه میکنیم تا خمیر لطیفی بدست بیاد. رنگ مورد نظر رو به بخشی که قراره رنگی باشه اضافه میکنیم و مخلوط میکنیم.

کوکی ولنتاین

پس از استراحت هر کدام از خمیرها را روی سطح آردپاشی شده با وردنه باز میکنیم و روی خمیر صورتی رنگ شکر تزئینی صورتی میپاشیم و مجدد با وردنه روی خمیر میکشیم تا شکر به خمیر بچسبه و بعد خمیر رو به شکل نوارهای به عرض یک سانت برش میدیم.

سپس از خمیر ساده و صورتی یک در میان کنار هم میچینیم و با یه نایلون روی نوارها رو میپوشونیم و با وردنه روی اونها آروم میکشیم که بدون تغییر شکل به هم بچسبند. سپس با کاتر دلخواه برش  میزنیم و داخل سینی که کاغذ روغنی کشیدیم میچینیم.

سینی را در فری که از قبل با دمای  ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کردیم قرار میدیم و از جلوی فر تکون نمیخوریم چون بین 10 تا 15 دقیقه طول میکشه تا بپزه و غافل بشید همه زحماتتون از بین میره.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها