کیک استروسل دارچین و گردو
کیک استروسل دارچین و گردو
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸
کیک براونی و مرنگ
کیک براونی و مرنگ
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸

کوکی happy زعفرونی یه عصرانه دلچسب در کنار چای میتونه باشه. درست کردن کوکی های زیبا با چهره خندان بسیار خوش قلق و راحته. زعفران عطر و طعم خوبی به کوکی میده . نیاز به یک مرحله پخت کوکی داره و بعد شکلاتی رو که ذوب کردیم و قالب زدیم روی اون قرار میدیم. برای شکل دادن شکلات از قالب های سیلیکونی استفاده میکنیم که در این کوکی از قالب صورت خندان استفاده شده.

روش تهیه کوکی happy زعفرونی

ابتدا زرده  تخم مرغ و مارگارین را  با هم برنید. تا روشن وکرمی شود. سپس پودرقند رو اضافه کنید و هم بزنید تا پودر قند به خوبی با تخم مرغ و مارگارین مخلوط بشه. زعفران حل شده و غلیظ را اضافه کرده، مجدد هم بزنید و در انتها مواد خشک  را در ۳مرحله اضافه کنید و خوب هم بزنید تا بخورد مواد برود و خمیر لطیفی بدست بیاد. خمیر را داخل کیسه  نایلونی گذاشته و در یخچال به مدت ۲۰دقیقه استراحت بدهید. پس از گذشت این زمان و استراحت خمیر در یخچال آن را روی سطح کار باز کرده کاتر زده  و داخل سینی با فاصله بچینید. و سپس داخل فری که از قبل با دمای ۱۷۰درجه گرم شده است قرار داده، ۱۵ دقیقه بپزید. بعد از پخت و خنک شدن کوکی ها آن ها را با شکلات happy دیزاین کنید.

کوکی happy زعفرونی2

برای تهیه ی شکلاتهای قالب خورده در این شیرینی، مقدار ۲۰۰ گرم شکلات شیری را به صورت بن‌ ماری ذوب کنید.(به صورت غیر مستقیم و با حرارت بخار آب) وسپس داخل قالبهای کوچک سیلیکونی بریزین. داخل یخچال به مدت ۲۰دقیقه قرار دهید. بعد از سفت شدن و بسته شدن کامل، روی کوکیها بوسیله مقداری شکلات این شکلاتهای قالب خورده را فیکس کنید..

رسپی استاد زهرا خرسند مجله کیک و شیرینی اجرا مریم کریمی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها