کیک باقلوا آجیلی
کیک باقلوا آجیلی
تیر ۲۴, ۱۳۹۸
دونات کدو حلوایی
دونات کدو حلوایی
تیر ۲۴, ۱۳۹۸

 کویشینها coxinha غذایی محلی لذیذ و خوش طعم و پرطرفدار در بین مردم برزیل و گردشگران آنجاست. توپک های برشته و سرخ شده لذیذی هستند که داخلشان مرغ ریش ریش شده و یک نوع پنیر خامه ای نرم به نام کاتوپیری قرار داده می شود. توپک های خمیری را قبل از سرخ شدن داخل پودر سوخاری یا خرده نان می غلتانند و بعد داخل روغن کاملاً سرخ می کنند تا برشته و چیپسی شود.

طرز تهیه کویشینها

برای تهیه خمیر، کره و عصاره مرغ را داخل قابلمه گذاشته و آب و شیر را اضافه و صبر کنید تا کره ذوب و عصاره حل شود و به نقطه جوش برسد. همین که از اطراف شروع به جوشیدن کرد، به یکباره آرد را اضافه کنید و مدام با قاشق چوبی مخلوط کنید تا خمیر لطیفی حاصل شود. زمان پخت حدود 10 دقیقه است. خمیر که از داغی افتاد در نایلون داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود.

کویشینها

طرز تهیه فیلینگ کویشینها

مرغ را بپزید و به قطعات کوچک خرد یا ریش ریش کنید. پنیر پراتو را رنده کنید. پیاز نگینی خرد شده و سیر رنده شده را در کمی روغن زیتون یا مایع تفت دهید. سپس زردچوبه و رب را نیز تفت دهید و مرغ خرد شده را اضافه کنید و بعد از یک تفت کوتاه شعله را خاموش کنید و جعفری خرد شده را اضافه کرده و صبر کنید تا مواد خنک شود . پنیر و ادویه را اضافه کنید. از خمیر گلوله های یکسان حدود 30 تا 40 گرمی جدا کنید و خمیر را در دست باز و نازک کنید.  یک تا دو قاشق از مواد در مرکز خمیر گذاشته و آنرا در دست جمع کنید و به صورت اشک (گلابی) فرم دهید. کویشینها را آماده کنید و برای حداقل 30 دقیقه در یخچال قرار دهید. تخم مرغ ها را با کمی نمک و فلفل خوب مخلوط کنید. کویشینها را ابتدا در تخم مرغ سپس در پودر سوخاری زده و مجدد این مراحل را تکرار کنید. نیم ساعت در یخچال قرار دهید، سپس در حمام روغن داغ با شعله ملایم برای حداقل 10 دقیقه سرخ کنید تا کاملا مغز پخت و طلایی شوند و با سس دلخواه به صورت گرم سرو کنید. این خمیر کمی چسبنده است، حتما با دستان آردی یا چرب خمیر را باز کنید و فرم دهید.

اگر خمیر در قسمت سر کویشینها زیاد بود کمی از آنرا جدا کنید که حجم زیادی خمیر در بالای اشکها انباشته نشود.

به جای پنیر پراتو میتوانید از پنیر خامه ای یا موزارلا یا بلوچیز و چدار و گودا و... استفاده کنید.

 به جای آب و شیر و عصاره مرغ میتوانید از 560 میلی لیتر آب مرغ (استاک مرغ) استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها