کیک زردآلو
کیک زردآلو
تیر ۱۰, ۱۳۹۸
چیز کیک شکلاتی کاراملی
چیزکیک شکلاتی کاراملی
تیر ۱۰, ۱۳۹۸

کیش ها تارت های غذایی هستند و جزو غذاهای کلاسیک فرانسوی به حساب می آیند. از لغت آلمانی به نام کیک گرفته شده اند. همه انواع کیش ها خمیر کراستی دارند که با تخم مرغ، شیر و خامه پرمی شوند و درون این خمیر با سبزیحات، انواع پروتئین ها و پنیر متناسب با نوع کیش پر میشود. سپس همراه با محتویات داخلی در فر پخته میشن. کیش اسفناج و قارچ رو سالها پیش از یکی از مربیان و اساتید این حرفه به نام خانم عرفانیان آموزش دیدم که بسیار دقیق و بدون اشکال است و بارها امتحان شده.

طرز تهیه کیش اسفناج و قارچ

برای کیش اسفناج و قارچ به خمیر کراست احتیاج داریم و میزانی که در دستور هست برای 3 تا پای اندازه است که البته بستگی به سایز قالبتون داره و اگر بزرگ باشه شاید 2 تا پای بشه. ابتدا آرد و نمک را الک میکنیم و شکر را به آنها اضافه کرده. کره رابه قطعات کوچک خرد کرده و با نوک انگشتان کره را به خورد آرد میدهیم. (از غذا سازهم میتونیم برای سهولت کار استفاده کنیم.) سپس زعفران و آب را مخلوط و اضافه میکنیم. این خمیر نیاز به ورز نداره و در حدی که خمیر جمع شود ورز میدهیم . سپس در کیسه نایلونی یک ساعت در یخچال قرار می دهیم.

پس از استراحت، خمیر را با وردنه روی سطحی که کمی آرد پاشی شده و یا نایلون پهن کرده ایم باز می کنیم. مراقب باشیم اضافه کردن آرد زیاد باعث خشک شدن خمیر و سفت شدن آن می شود. خمیر را بوسیله نایلون زیر آن بلند کرده به قالب منتقل میکنیم و نایلون را از خمیر جدا میکنیم. لبه های خمیر را دراطراف قالب فرم میدیم. اضافه های خمیر را می گیریم. مجدد روی آن را می بندیم 30 دقیقه در یخچال بماند.

کیش اسفناج و قارچ

از قبل یا در حین استراحت خمیر در یخچال، مواد درونی کیش اسفناج و قارچ را آماده میکنیم. اسفناج را بخارپز و یا با مقدار کمی آب با در باز می پزیم و کنار گداشته در ظرف دیگری شیر، خامه، تخم مرغ و نمک و فلفل را خوب مخلوط کرده تا یکدست شوند. سپس سطح خمیر را چنگال میزنیم تا پف نکند. اسفناج بخار پز شده و خرد شده ،قارچ های اسلایس شده را کف خمیر میچینیم و مخلوط تخم مرغ، شیر، خامه و پنیر را که خوب زده ایم روی آن می دهیم. در 175 درجه سانتی گراد که از 10 دقیقه قبل گرم شده در طبقه وسط فر به مدت 45 تا 60 دقیقه قرار میدهیم تا خمیر پخته و روی آن کمی طلایی شود. کیش از غذاهایی است که هم سرد و هم گرم قابل سرو می باشد.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها