رول گوشت با خمیر هزارلا
رول گوشت با خمیر هزارلا
شهریور ۱۱, ۱۳۹۸
نان چند غله چاودار
نان چند غله چاودار
شهریور ۱۱, ۱۳۹۸

کیک آلبالو استروسل رو تا آلبالو های خوشمزه تابستونی هست، از دست ندید. بجای آلبالو میتونین از توت فرنگی و یا گیلاس استفاده کنین و اینکه میتونین این کیک را در قالب کمربندی سایز 20 سانت آماده کنین. من در قالب تارت تک نفره درست کردم که پنج قالب شد و از وسط به دو‌ نیم برش دادم.

طرز تهیه کیک آلبالو استروسل

این کیک 3 لایه داره کیک کره ای، فیلینگ آلبالو و لایه کرامبل که ابتدا مواد لایه کرامبل رو آماده میکنیم. مواد خشک کرامبل را با هم مخلوط میکنیم و بعد کره هم دمای محیط را اضافه میکنیم و با چنگال یا لیسک کمی کره را به خورد مواد خشک میدهیم تا به شکل خرده نان در بیاد. دقت کنید زیاد هم نزنین که حالت خمیری نگیره.

برای آماده سازی فلینگ، هسته آلبالوها را با هسته گیر یا دست بیرون بیارین بعد به دو‌ نیم کنین و با باقی مواد که شامل شکر، نشاسته ذرت و رنده پوست لیمو است، مخلوط کنید و آماده کنار بگذارید.

در مرحله بعد به سراغ آماده کردن کیک کره ای میرویم.

کیک آلبالو استروسل
 

برای کیک، کره را با شکر با همزن بزنین تا حالت کرمی بگیره و شکر حل بشه. بعد دانه دانه تخم مرغ ها را اضافه کنین و هر تخم مرغ را یک دقیقه هم بزنین و با اضافه کردن آخرین تخم مرغ، وانیل را اضافه کنین. بعد از این مراحل خامه را اضافه کنین و دوباره هم بزنید و بعد مواد خشک را که با هم مخلوط و الک کردین در چند مرحله اضافه کنین و‌ با دور کند همزن در حد مخلوط شدن هم بزنین.

قالب را با کره چرب کنین 1/3 از قالب را با مواد پر کنین. بعد فلینگ آلبالو را روی مایه کیک پخش کنین و در آخر مواد کرامبل را بریزید و در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد قرار بدین. در قالب بزرگ  پخت کیک آلبالو استروسل 30 تا 40 دقیقه طول میکشه و در قالب تارت یا مافین  این زمان کمتره  و بستگی به دمای فر داره. چک کنید اطراف کیک باید کاملاً طلایی و روی کیک ترد و برشته شده باشه.

این کیک فوق العاده خوشمزست یا در قالب تک نفره و یا در قالب گرد 20 سانت به صورت یکجا تهیه کنید. اگر از وانیل پودری به جای مایع برای کیک استفاده میکنید 1/4 قاشق چایخوری کافیست

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها