کیک آلبالو

کیک هویج گردو
کیک هویج گردو
تیر ۲۶, ۱۳۹۸
رولت اسفناج
رولت اسفناج
تیر ۲۶, ۱۳۹۸

اولین باری که این کیک رو درست کردم همش تردید داشتم و تجسم میکردم اون طعم ترش و شیرین کیک رو تا اینکه درست کردم و عجیب کیک آلبالو خوشمزه ای بود. رسپی های مختلفی از این کیک هست که تغییرات ایجاد شده باعث بافت بی نظیر و طعم عالی کیک آلبالو شد.

طرز تهیه کیک آلبالو

فر را روشن کرده، کف قالب که ترجیحاً کمربندی باشد،کاغذ روغنی قرار میدهیم. آرد و بیکینگ پودر را 2 بار الک میکنیم.

تخم مرغ را 1 دقیقه میزنیم و سپس نثار را اضافه کرده و 4 دقیقه به زدن ادامه میدهیم، تا کاملاً کش آمده و کرم رنگ شود. روغن رو افزوده و 1 دقیقه دیگر میزنیم.  شیر را اضافه میکنیم و مجدد یک دور هم میزنیم تا کاملاً مخلوط شود. آرد را با لیسک افزوده و هم میزنیم و سپس یک و نیم لیوان آلبالو را ریخته و مخلوط میکنیم.

داخل قالب ریخته و در فر 180 درجه سانتی گراد در طبقه وسط که از قبل داغ شده به مدت 45 تا 60 دقیقه قرار میدیم تا روی کیک آلبالو هم طلایی شود.

کیک آلبالو

 نصف لیوان آلبالو باقی مونده رو 15 دقیقه مونده به اتمام پخت کیک با 1 قاشق غذاخوری شکر مخلوط کرده و روش میدهیم. عامل بافت خوب و پف عالی کیک آلبالو، نثار یا پودر قند هست.

برای نگهداری آلبالو در فصول  مختلف سال، آلبالو هسته گرفته را درون زیپ کیپ ریخته و فریز میکنیم. هنگام نیاز میگذاریم یخ آلبالو ها باز شود و آبی را که پس میدهد به جای شیر، آب آلبالو طبیعی را میریزیم و از آلبالوها  هم‌ داخل مواد کیک استفاده میکنیم.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها