اسلایس عسلی مغزدار
اسلایس عسلی مغزدار
فروردین ۴, ۱۳۹۹
نان پنبه ای
نان پنبه ای
فروردین ۴, ۱۳۹۹

اگر با یه کیک عصرونه متفاوت و شاید جدید با تلفیق طعم آناناس و نارگیل موافقید همراه من باشید. برای کیک آناناس و نارگیل فقط لازمه یه کمپوت آناناس و مقداری پودر نارگیل داشته باشید.

طرز تهیه کیک آناناس و نارگیل

آناناس ها را از داخل کمپوت خارج کنید و روى دستمال آشپزخانه قرار دهيد تا رطوبتش گرفته شود، سپس براى يک الى دو دقيقه داخل ماكرویو قرار دهيد تا آب اضافى آن تبخير شده  و باعث خمير شدن كيک نشود.

سفيده و زرده هاى تخم مرغ را از هم جدا كنيد. سفيده ها را با دو قاشق از شكر زده تا فرم گرفته و از كاسه نريزد، سپس تا آماده شدن مواد دیگر داخل يخچال قرار دهيد تا آب نيندازد.

زرده ها را با وانيل و باقى مانده شكر زده تا حجيم و كرم رنگ شود. سپس روغن، شير، آب كمپوت را اضافه كنيد.

آرد مخلوط با بكينگ پودر را در حال الک کردن اضافه كنيد و سپس پودر نارگيل ( یک قاشق از پودر نارگيل را نگه داريد.) را اضافه کنید و مخلوط کنید.

کیک آناناس و نارگیل

سپس سفيده ها را با ليسک و طى چند مرحله، بصورت دورانى و به آرامى با مايه كيک مخلوط كنيد. دو سوم از مايه كيك را داخل قالب مورد نظرتون كه چرب و آرد پاشى شده است، بريزيد.

يک قاشق پودر نارگيلی را که کنار گذاشتید روى مايه كيک بپاشيد و تكه هاى آناناس را روى آن بچينيد. سپس باقى مايه كيک را داخل قالب بريزيد. طبق معمول همه کیکها فر را از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید و قالب را درون فر به مدت 45 دقیقه قرار دهید. پس از اطمینان از پخت کیک از فر خارج کنید. میتونید مقدار پودر نارگیل میانی کیک را به دلخواه بیشتر بریزید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها