کیک استروسل دارچین و گردو

چیکن تیکا ماسالا
چیکن تیکا ماسالا
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸
کوکی happy زعفرونی
کوکی happy زعفرونی
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸

امروزه کیک های استروسل علاقمندان زیادی داره و در بین اونها کیک استروسل دارچین و گردو میتونه در کنار چای و یا قهوه لذت یک بعدازظهر رو دو چندان کنه. کیک های استروسل را آلمانی ها به کشورهای دیگر معرفی کردند. استروسل (با تلفظ آلمانی اشتروزل ) به کیک های گفته میشود که لایه ای از مخلوط آرد، کره و شکر و مغزهای خرد شده با هم ترکیب شده و روی سطح کیک و حتی علاوه بر رویه در لایه میانی هم ریخته می شوند. در بعضی رسپی ها میوه هایی مانند سیب و موز هم استفاده میشود.

روش تهیه کیک استروسل دارچین و گردو

توصیه اول برای درست کردن این کیک و همه کیک ها و شیرینی ها استفاده از ترازوی دیجیتال هست. شکر قهوه ای به دلیل رطوبت هنگام انداره گیری بصورت فشرده در پیمانه ریخته میشه. بنابراین مقدار شکر قهوه ای به پیمانه در حالت فشرده معادل 70 گرم میشه. نکته بعد در مورد تفت دادن گردوها بهتراست آنها را در ماهی تابه داغ ریخته و مرتب هم بزنید تا به یک اندازه رنگ بگیرند. حدود 5 دقبقه برای رنگ گرفتن و تفت خوردن گردوها زمان لازمه. بلافاصله از روی حرارت برداشته و به ظرف دیگری منتفل کنید . فر قبل از شروع کار با دمای 175 درجه سانتی گراد روشن کنید. قالب 23 سانتی متری را چرب کنید و با کاغذ روغنی بپوشانید.

در اولین مرحله از درست کردن کیک، لایه استروسل رو آماده کنید.

برای تهیه استروسل، گردو و شکر را در غذا ساز بریزید تا پودر شود. (10ثانیه) سپس آرد و دارچین ونمک اضافه شود دوباره مخلوط کنید. سپس کره ذوب و سرد شده را به همراه آب اضافه کنید. مخلوط کنید تا مانند خرده نان شوند.مواد را کنار بگذارید.

کیک استروسل دارچین و گردو
کیک استروسل دارپین و گردو

برای کیک بهتر است مواد این لایه از قبل در دمای محیط قرار گرفته باشند. شکر، کره و وانیل را با همزن خوب بزنید تا سفید و سبک شود. (4 دقیقه) سپس تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کرده هر بار 1 دقیقه بزنید و بعد شیر اضافه شود. مواد خشک را مخلوط و الک کنید و به خمیر کیک اضافه کنید. مواد را درون قالب ریخته، استروسل آماده شده را روی ان پخش کنید. به مدت 45 تا 55 دقیقه در فر در طبقه وسط بپزید. در انتهای پخت از خلال چوبی برای تست کیک استفاده کنید. چنانچه زودتر از پخت مناسب خلال را در کیک فرو کنید باعث خوابیدن پف کیک می شود. کیک پخته شده را تا سرد شدن نسبی از قالب خارج نکنید (15 دقیقه) . 2 ساعت بعد از خارج کردن از قالب و سرد شدن برش بزنید.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها