کیک اسفنجی

پای سیب کیکی
پای سیب کیکی
تیر ۲۰, ۱۳۹۸
مینی کیک
مینی کیک
تیر ۲۰, ۱۳۹۸

بهترین نوع کیک به جهت خامه کشی و فوندانت نوع اسفنجی هست. به خاطر نداشتن و یا کم بودن میزان روغن مایع در تهیه این کیک، بافت سبکتری به کیک میدهد. همچنین به خاطر پف عالی و پوک بودنش برای تزیین و خامه کشی مناسب است. رعایت نکات مهم و اساسی در کیفیت بهتر کیک اسفنجی موثر است.

طرز تهیه کیک اسفنجی

در ابتدای کار قالب مناسب این کیک که  20 یا 22 و به ارتفاع 8 سانتیمتر است را در نظر بگیرید. اگر مواد را با 6 تخم مرغ در نظر بگیرید، لازم است ارتفاع تا 12 سانتی متر هم باشد.

(هر 2 تخم‌مرغ ارتفاع 4 سانتی متری به کیک‌ میدهد.)

چنانچه بخواهید کیک اسفنجی با 6 تخم مرغ و با ارتفاع  10 الی 12 سانتی متری داشته باشید، باید مواد را یک و نیم برابر کنید تا کیک اسفنجی 6 تخم مرغی بشود.

آرد و ییکینگ پودر را با هم مخلوط و 3 بار الک کنید و کنار بگذارید.

کف قالب کاغذ روغنی گذاشته و اصلاً چرب نمیکنیم. کیک اسفنجی به دیواره ها می چسبد و پف کرده و ارتفاع میگیرد. اگر چرب شود این اتفاق رخ نخواهد داد و کیک کمتر پف خواهد کرد.

فر را روشن کنید تا داغ شود. توجه کنید که تخم مرغها باید خنک باشند، تا خوب فرم بگیرند. حتی بهتر است ظرف همزن را که جنسش استیل است، قبل از شروع کار داخل فریزر قرار دهید تا خنک شده و مدت زمان همزدن کم شود.

سفیده و زرده ها را جدا کنید. سفیده ها را داخل ظرف تمیز ریخته و شروع به زدن‌ کنید و نصف شکر را اضافه کرده و به زدن ادامه دهید تا شکر پفکی و به اصطلاح مرنگی شود. سفیده را داخل ظرفی ریخته و یا با همان ظرف کنار یا  داخل یخچال قرار دهید.

کیک اسفنجی

زرده ها را کمی زده تا باز شوند و بقیه شکر و وانیل را افزوده و به زدن ادامه دهید تا کرم رنگ شود. آب جوش رو یکباره افزوده و میزنیم تا کشدار بشود. 2 نکته مهم 1 _ آب جوش بافت را عالی میکند. 2_ همزمان با اضافه کردن آب جوش باید مداوم هم بزنید تا تخم مرغ ها پخته نشوند.

سپس روغن را افزوده و هم بزنید تا مواد یکدست شود.

سفیده تخم‌مرغ و آرد را به تناوب به زرده ها افزوده و مواد را از پایین به بالا بیاورید و هم بزنید. طوری مواد را متناوب اضافه کنید که در در آخرین مرحله مقداری سفیده اضافه شود، تا بافتش را عالی تر بکند. داخل قالب ریخته و داخل فر داغ در طبقه وسط به مدت 45 تا 60 دقیقه قرار دهید تا سطحش طلایی شود. اگر میخواهید کیک اسفنجی کاکائویی داشته باشید 2 قاشق غذاخوری از آرد را کم‌کنید و 2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو را با روغن روغن مخلوط کنید تا رنگ بهتری داشته باشید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها