کیک باقلوا آجیلی

تارت فرنجیپین زردآلو
تارت فرنجیپین زردآلو
تیر ۲۴, ۱۳۹۸
کویشینها
کویشینها
تیر ۲۴, ۱۳۹۸

یکی از کیک های خوشمزه و پرطرفدار و البته بسیار مناسب شب یلدا کیک باقلوا آجیلی است. این کیک خوشمزه پس از پخت به شهدی معطر از هل و گلاب آغشته میشه.

طرز تهیه کیک باقلوا آجیلی

شکر، روغن و وانیل را به مدت 1 دقیقه با دور متوسط همزن بزنید. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و هر کدام را در حد 30 ثانیه بزنید و مجدد تخم مرغ بعدی را اضافه کنید.

آرد و بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید داخل الک بریزید. جوش شیرین را به ماست اضافه کنید.

مواد خشک و ماست را به تناوب به مخلوط تخم مرغ و شکر اضافه کنید و در هر مرحله در حد مخلوط شدن هم بزنید.

کف قالب 25 تا 28 سانتی متری را با کره چرب کنید. مواد کیک را داخل آن ریخته و آجیل را روی آن بریزید و در فر 175 درجه که از یک ربع قبل روشن کرده اید، به مدت تقریبی 30 دقیقه بپزید. باید روی کیک طلایی شده و تستر از کیک‌ تمیز خارج شود.

کیک باقلوا آجیلی

برای قسمت شهد، شکر را با آب مخلوط کرده و عسل را اضافه کنید. روی حرارت ملایم اجازه دهید بجوشد و از زمان جوش آمدن 5 دقیقه ریز بجوشد. سپس عرقیات را با آب لیمو به آن اضافه کنید و حرارات را بعد از 3 دقیقه خاموش کنید. شهد داغ را روی کیک ولرم که تقریباً 10 دقیقه از فر خارج شده و روی توری فلزی قرار دارد بریزید. بهتره شهد در 3 مرحله به کیک اضافه شود. این کیک را 12 ساعت استراحت بدهید و بعد نوش جان بفرمایید. به جای عرق هل از دانه هل در داخل شهد هم می توانید استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها