کیک باقلوا

سس کچاپ
سس کچاپ
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸
کوکی عطری فندقی
کوکی عطری فندقی
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸

این کیک با بافتی اسفنجی و سبک، فوق العاده خوشمزه است. به خاطر هل، گلاب و زعفرانی که در اون استفاده میشه طعم سنتی داره و به کیک باقلوا معروف است. کیک باقلوا 2مرحله داره یکی پخت کیک و دیگری آماده سازی شربت که پس از پخت کامل کیک روی اون داده میشه.

طرز تهیه کیک

در کیک باقلوا پس ازترکیب کردن مواد و ریختن درون قالب، مواد رویه کیک رو که جدا توضیح میدم روی کیک میریزیم و سپس درون فر قرار میدیم. ابتدا برای تهیه کیک، تخم مرغ ها و یک عدد سفیده را با شکر دانه ریز و وانیل توسط همزن برقی 2 تا 3 دقیقه بزنید تا کاملا حجیم شوند. سپس روغن مایع را اضافه کنید درحد مخلوط شدن با دور کند بزنید. ماست را اضافه و درحد مخلوط شدن بزنید.

آرد، بیکینگ پودر، نمک و هل  را که 3 بار الک کرده اید در این مرحله اضافه کنید. پودرنارگیل را هم اضافه، با همزن فقط در حد مخلوط شدن بزنید نه بیشتر. مایه کیک  را در قالب 25 ×35 که با روغن جامد کاملاً چرب و آرد پاشی کرده اید، بطور یکنواخت پهن کنید. حالا مواد رویه را با احتیاط و دقت با قلم مو به طور یکنواخت روی کیک بزنید. خلال بادام وگردو های نگینی درشت  را روی مواد رویه پخش کنید. در فر ازقبل گرم شده دردمای 180درجه سانتیگراد به مدت تقریبی 30 تا 35 دقیقه قراردهید تا کاملا بپزد. توجه داشته باشید این کیک پف زیادی ندارد. برای مواد رویه فقط کافیست شیر و زرده تخم مرغ و زغفران را با هم مخلوط و با قلم مو آهسته روی کیک بزنید.

برای خوشرنگ ترشدن رویه کیک کمی گریل را روشن کنید. بعداز پخت کامل از فر بیرون بیاورید و سریعا با سیخ چوبی  حفره هایی در  کیک ایجاد کنید و بصورت مربع یا لوزی با چاقو اره ای برش بزنید و سپس شربت خنک را روی کیک داغ  بطور یکنواخت بریزید واجازه دهید تا به خورد کیک برود . بعد از خنک شدن کامل، آنرا سرو کنید.

کیک باقلوا
 
 

بهتره قبل از تهیه کیک و یا در حین پخت کیک شربت رو آماده کنید. برای تهیه شربت، همه مواد را باهم مخلوط کنید. و قبل از گذاشتن روی حرارت، باهمزن دستی بزنید تا شکر کاملاً درآب حل شود. بعد  روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید. بعد از یک یا دو جوش از روی حرارت بردارید چون نباید به غلظت برسد. اجازه دهید تا کاملا خنک شود .

نکته مهم برای این کیک و همه کیک ها و شیرینی ها استفاده از پیمانه های استاندارد شیرینی پزی است. میتونین از ماست های سنتی شیرین هم استفاده کنین.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها