کیک موز و دارچین
کیک موز و دارچین
تیر ۳۰, ۱۳۹۸
شیرینی سوئیسی
شیرینی سوئیسی
تیر ۳۰, ۱۳۹۸

کیک براونی شکلات سفید یا Beyaz çikolatalı brownie pasta یه رسپی ترکی است که از یکی کبک براونی با رویه کرمی از شکلات سفید تهیه میشود.

طرز تهیه کیک براونی شکلات سفید

برای تهیه این کیک خوشمزه اول لایه براونی را آماده می کنیم. کره نرم شده و هم دمای محیط رو با همزن کمی هم میزنیم. شکر، تخم مرغ ها، کاکائو و وانیل و نمک را کم کم و به تناوب اضافه کرده به هم زدن ادامه میدهیم تا مواد خوب مخلوط شوند. سپس شیر و آرد رو هم اضافه کرده به هم زدن ادامه میدهیم.

داخل قالب 20 × 30 سانتی متر را  کاغذ روغنی انداخته و مایع کیک رو داخلش ریخته و همه سطح قالب را بطور یکنواخت از مایع پخش کرده و در فری که از قبل با دمای 175 درجه سانتی گراد گرم شده است، قرار می دهیم. حدود 35 تا 40 دقیقه برای پخت کامل کیک زمان لازم است. البته حتماً چک کنید تا زیاد از حد در فر نماند. (تست خلال چوبی) بعد از پخت میگذاریم تا خنک شود.

کیک براونی شکلات سفید

طرز تهیه کرم شکلات سفید

داخل ظرفی شکلات سفید، شیر و کره را مخلوط و بصورت بن ماری روی حرارت غیرمستقیم قرار داده تا با بخار آب شکلات کامل حل شده و مایه  همگن و یکنواخت شود. البته دقت کنین وقتی قسمت زیادی از شکلاتها آب شد، زرده تخم مرغ را اضافه میکنیم و با همزن دستی هم میزنیم تا یکدست مخلوط شوند.

شکلات آب شده کرم کیک را کنار گداشته تا کرم کاملاً خنک شود. برای سفت تر شدن این کرم حتما باید کامل سرد شود. در ظرفی دیگر خامه صبحانه را با همزن میزنیم تا غلظتش کمی بیشتر شود. این خامه را بعد سفت شدن به مایه شکلاتی اضافه و هم میزنیم تا مخلوط شوند.

کرم آماده شده را روی همه سطح کیک سرد شده ریخته و بطور یکنواخت پخش میکنیم. یک شب درون یخچال قرار داده تا سفت شده و خودش را بگیرد و قابل برش زدن شود. سپس با شکلات های توپی ریز تزیین می کنیم. در مواد لازم کیک براونی شکلات سفید میزان شکر 2 پیمانه است که میتوانید میزان کمتری استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها