کیک براونی و مرنگ

کوکی happy زعفرونی
کوکی happy زعفرونی
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸
پنچیک
پنچیک
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸

آموزش امروز کیک براونی و مرنگ هست.اول توضیحی در مورد براونی بدم. براونی یک نوع کیک شکلاتیه با بافتی متراکم تر و سنگینتر از کیک، کمی خیس بنظر میرسه و معمولاً بصورت تخت و برشی، پخته و سرو میشه. با توجه به دستورهای مختلفی که وجود داره، بافتش میتونه سنگین مثل فاج یا سبک مثل کیک باشه. گاهی هم از مغزهایی مثل گردو و فندق داخلش استفاده میشه.. واما دستور این کیک شامل دولایه است که موادشو براتون میزارم. ابتدا لایه براونی روتوضیح میدم.

روش تهیه براونی

ابتدا شکلات و کره رو بن ماری کنید. ذوب که شد دونه دونه تخم مرغها رو اضافه کنید و هر کدوم رو 1دقیقه هم بزنید و سپس بعدی رو اضافه کنید. (دراین براونی 8 تا تخم مرغ استفاده میشه که 4 تا از سفیده ها برای لایه مرنگ هست.)

در اخر تمام مواد خشک و آردی رو الک کنید و به همراه شکر به شکلات اضافه کنید. کف قالب 23 سانت کاغذ روغنی بندازید و مواد و داخلش بریزید.

کیک براونی و مرنگ2

برای لایه مرنگ سفیده ها رو بزنید. همین که کف کرد وانیل و اضافه کنید و بعد شکر را آرام آرام اضافه کنید. اونقدر هم بزنید تا کاملاً پف کنه.  نسکافه و آب جوش رو مخلوط کنید به سفیده اضافه کنید. حالا مرنگ و به آرامی روی خمیر کیک بریزید. بهتره قالب کمر بندی باشه تا بعد راحت خارجش کنید. در فری که با دمای  180 درجه داغ شده نیم ساعت بپزید و بعد فر رو خاموش کنید. بدون اینکه در فر رو باز کنید اجازه بدین حدود 2ساعت داخل فر بمونه و همونطور سرد بشه. تا مرنگ حالت چسبناک پیدا نکنه. بعد خارج کنید. سپس کاغذ و جدا کنید و سرو کنید و لذت ببرید. بهتره کیک بصورت گرم سرو بشه و اگر همراه بستنی وانیلی باشه که محشر میشه.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها