حمص
حمص
بهمن ۱۸, ۱۳۹۸
دسر سوتلاچ
دسر سوتلاچ
بهمن ۱۸, ۱۳۹۸

 با يه كيک ساده و بينهايت خوشمزه و لطيف اگر موافقید همراه من باشید تا کیک تخته ای رو درست کنیم. این کیک فوق العاده ساده است و با یه لیوان شیر حسابی میچسبه. به این جهت که معمولاً تو قالب مستطیل پخته میشه و بعد از پخت شکل تخته ای داره و برشهای صاف و یکدستی میده به کیک تخته ای معروفه. در ضمن خیلی کیک با برکتی هست و با این مواد حجم زیادی کیک دارید. برای مدرسه بچه ها هم گزینه خوبیه.

طرز تهیه کیک تخته ای

 مانند همه کیکها آرد و بیکینگ پودر را مخلوط و 3 بار الک میکنیم.

تخم مرغ ها را با شكر با دور تند همزن حدود هشت تا ده دقيقه هم میزنیم. بايد حسابی حجم مواد زياد بشه و بعد كه مواد حجم گرفت وانيل را اضافه ميكنيم. این تایم رو کم نکنید و با حوصله 8 تا 10 دقیقه مواد رو بزنید تا کیفیت و بافت کیک عالی بشه.

سپس نوت اضافه کردن شیر و بعد گلاب است. هر کدام از مایعات را که اضافه میکنیم 4 تا 5 ثانیه با همزن دوباره میزنیم. روغن را هم اضافه و مجدد مخلوط میکنیم.

در آخر مخلوط آرد و بكينگ پودر را كه سه مرتبه الک كرديم در سه مرحله به مايه كيک اضافه ميكنيم و هر بار چند ثانيه با دور كند هم زن ميزنيم.  مواد را در قالب مستطيل كه كاغذ روغنی انداختيم ريخته و روی مايه كيک را مغز دلخواه ميپاشيم و در فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد قرار ميدهيم تا زمانی كه زير و روی كيک طلايی بشه.

کیک تخته ای

قالب من 21 در 31 سانت بود ولی ميتونه سايز قالبتون بزرگتر از اين هم باشه ولی كوچيكتر نباشه چون حجم مواد زیاده.

شير حتماً بايد گرم باشه جوری كه دست گرماش رو حس كنه.

من از خلال بادام و مغز تخمه آفتابگردان برای روی کیک استفاده كردم، که غیر از این از كنجد هم ميتونين استفاده كنين.

بجای شير از ماست هم ميتونين استفاده كنين ولی بايد هم دمای محيط باشه.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها