کیک جنگل سیاه

نان فطیر زعفرانی
نان فطیر زعفرانی
مرداد ۴, ۱۳۹۸
اسلایدر برگر و پنیر
اسلایدر برگر و پنیر
مرداد ۴, ۱۳۹۸

کیک جنگل سیاه یا بلک فارست از کیک های محبوب در بسیاری از کشورهاست. در این نوع کیک خامه فرم گرفته و کمپوت گیلاس بین لایه های کیک اسفنجی شکلاتی قرار میگیرند و روی کیک با خامه فرم گرفته و شکلات رنده شده تزیین میشود.

طرز تهیه کیک جنگل سیاه

 شما میتونید برای تهیه کیک، مواد را دو برابر کنید. البته وقتی مواد کمتر باشه فولد کردنش راحت تر است.ا بتدا آرد و پودرکاکائو و بیکینگ پودر را الک میکنیم و کنار میگذاریم. شکلات و کره را با هم در یک کاسه ریخته و داخل ماکروفر و یا روی بخار آب ،ذوب میکنیم.

زرده و سفیده ها را از هم جدا میکنیم و سفیده ها را میزنیم، در میانه های زدن سفیده، شکر را بتدریج به آن اضافه میکنیم. وقتی خوب زده شد (بیش از حد نزنید) زرده ها را به آنها اضافه میکنیم و یک دقیقه دیگر هم میزنیم. اکنون مواد خشک الک شده را داخل موادمون در حالی که الک میکنیم، میریزیم و با دقت و با حوصله با لیسک فولد میکنیم.

دو قاشق از موادمون که قبلاً آماده کردیم را برمی داریم و با شکلات و کره  آب شده مخلوط میکنیم،  این مواد را میریزیم روی مایه کیک و مجدداً با دقت توسط لیسک فولد میکنیم. مواد کیک جنگل سیاه را در قالب 7 اینچی یا 18 سانتی متری که با کاغذ روغنی پوشاندیم می ریزیم. در فری که از قبل با دمای 170 درجه سانتی گراد گرم کرده ایم قرار میدهیم.

کیک جنگل سیاه

کیک را به مدت  20 تا 25 دقیقه میپزیم.( من یک بار با همین میزان درست کردم و بار دوم مواد را دو برابر کردم و کیک دو برابر را بعد از سرد شدن از وسط نصف کردم چون میخواستم کیک سه لایه باشد.)

برای فیلینگ کیک جنگل سیاه، اگر آب کمپوت  خیلی رقیق است، کمی شکر به آن اضافه میکنیم و میگذاریم بجوشد تا غلیظ شود. از آب کمپوتبه جای سیروپ استفاده میکنیم، با کمک برس مخصوص لایه های کیک را با سیروپ مرطوب میکنیم.( زیادی خیس نکنید ) سپس با ماسوره روی هر لایه خامه فرم گرفته میدهیم و کمپوت گیلاس بدون آب را میچینیم و این کار را برای لایه های دیگر انجام میدهیم.

کیک جنگل سیاه

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها