کیک خرمالو

کوکوی لوبیا سبز
کوکوی لوبیا سبز
آبان ۱۶, ۱۳۹۸
سوپ دال عدس و پنیر فتا
سوپ دال عدس و پنیر فتا
آبان ۱۶, ۱۳۹۸

کیک خرمالو یکی از کیکهای پاییزیست که اصلاً طعم خرمالو در اون حس نمیشه. مخصوصاً اگر از ادویه های معطر استفاده بشه اصلاً طعم خرمالو مشخص نیست. پس اگر کسی خرمالو دوست نداره میتونه این کیک رو امتحان کنه، یه برش از این کیک با یه فنجون چای در عصر پاییز واقعاً دلچسبه مخصوصا اگه دورهمی باشه.

طرز تهیه کیک خرمالو

فر رو با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد از یک ربع قبل گرم کنید. قالب بانت کیک یا قالب میان تهی ۲۵ سانت را با کره همدمای محیط چرب و آردپاشی کنید. آرد اضافه را خارج کنید. در یخچال بذارین تا کره سفت بشه.

آرد، نمک، بیکینگ پودر، جوش شیرین و ادویه های معطر را دو بار الک کنید. چند تا خرمالوی کاملاً رسیده و بدون پوست رو پوره کنید.( سه تا درشت ). من با کوشتگوب برقی اینکار رو کردم. سپس وزن کنید و به اندازه لازم  همراه با شکر و روغن با همزن حدود دو سه دقیقه بزنید تا مواد کاملاً یکدست بشه.

تخم مرغها رو یکی یکی اضافه کرده و پس از اضافه کردن هر یک خوب بزنید و بعدی را اضافه کنید. وانیل بریزید و سپس ترکیب آرد رو به مواد اضافه کنید و در حد مخلوط شدن به هم بزنید نه بیشتر.

کیک خرمالو

اکنون مایه کیک رو داخل قالب بریزین و بذارین داخل فر تقریباً به مدت ۵۰ دقیقه. ولی حتماً با فرو کردن خلال چوبی در مرکز کیک تست کنید. اگر خلال چوبی تمیز بیرون آمد کیک آماده است در غیر اینصورت اگر رویه کیک زیاد برشته شده ولی کیک نپخته روی قالب فویل بکشید و اجازه بدین تا پخت کامل شود.

پس از پخت از فر بیرون بیارین و بعد از ده دقیقه روی توری فلزی برگردونید تا خنک بشه. روش رو پودر قند بپاشید و نوش جان کنید.

 کیک خرمالو چون کمی حساسه و با زیاد و کم شدن مواد ممکنه کیک چسبنده بشه و یا پوکی لازم رو نداشته باشه برای نتیجه بهتر حتماً مواد رو با دقت زیاد وزن کنید.

بافت کیک کاملاً لطیف و نرمه. عطر ادویه ها در این کیک عالیه. اما اگر هر کدوم  در دسترستون نبود یا دوست نداشتین اشکالی نداره نریزین اما سعی کنید دارچین رو حذف نکنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها