کیک خرما و دارچین

میت بال مرغ خامه ای با سس آوکادو
میت بال مرغ خامه ای با سس آووکادو
نوامبر 3, 2019
کیک سیب با رویه استروسل
کیک سیب با رویه استروسل
نوامبر 3, 2019

در پستهای قبلی روش تهیه چندین کیک با خرما رو گذاشتم، این پست هم کیک خرما و دارچین هست. میتونین در قسمت کیکها سرچ کنین و یا از همینجا روش تهیه چند تا کیک مثل کیک قهوه و خرما و گردو ، کیک شیره خرما و دارچین و کیک خرما با هل و نسکافه رو ببینید.

کلی دسر و شیرینی مثل حلوا بوتیکی و تارت تهیه شده با خرما تو سایت موجوده که میتونین کلمه خرما رو از بخش سرچ جستجو کنین و از تکتکشون استفاده کنین.

طرز تهیه کیک خرما و دارچین

خرما ها را از هسته جدا کرده و پوست کنید، داخل یک ظرف بریزید و یک قاشق غذاخوری آب جوش به آن اضافه کنید و بعد آن ها را به کمک پشت قاشق نرم کنید.

شکر و روغن را خوب بزنید و سپس تخم مرغ ها را یکی یکی به آن اضافه کنید و هر بار خوب هم بزنید تا مایع به دست آمده کرم رنگ و یکدست شود.

حالا خرماها را به مایه تخم مرغ اضافه کرده و با استفاده از لیسک آن ها را با هم مخلوط کنید.

 گردو ها را به سلیقه خودتان یا خرد و یا آسیاب کنید و مواد اضافه کنید. با هم زن مواد را هم بزنید تا کاملاً یکدست شده و با هم ترکیب شوند.

در آخر آرد و بکینگ پور و دارچین را الک کنید.

کیک خرما و دارچین

شیر و آرد و بقیه مواد خشکی که الک کردید را به مایه کیک اضافه کنید. (این کار را بهتر است در چند مرحله انجام دهید تا از گوله شدن مواد کیک جلوگیری کنید. ) مواد را خیلی کوتاه با همزن هم بزنید تا مواد یکدست شوند.

قالب مورد نظرتان را با استفاده از روغن چرب کنید و کف آن آرد پاشی کنید. مایه کیک را درون قالب ریخته و آن را به مدت 20 الی 30 دقیقه درون طبقه وسط فری که از قبل با دمای 180 درجه گرم شده قرار دهید تا کیک آماده شود. حتماً با سیخ چوبی کیک رو امتحان کنید و از پخت کیک مطمئن بشید، سپس فر را خاموش کنید و بعد از فر خارج کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها