کیک خیس شکلاتی با رویه گاناش

دسر ماست و توت فرنگی
دسر ماست و توت فرنگی
تیر ۲۸, ۱۳۹۸
دسر کادایف بستنی
دسر کادایف بستنی
تیر ۲۸, ۱۳۹۸

کیک خیس کیک پر طرفداری است. این کیک دارای بافت لطیفی بوده و رطوبت موجود در آن دلچسب است. کیک های خیس انواع مختلفی دارند، یکی از خوشمزه ترین آنها کیک خیس شکلاتی با رویه گاناش است.

طرز تهیه کیک خیس شکلاتی با رویه گاناش

تخم مرغ و شکر و وانیل را با همزن هم بزنید تا پف کند و رنگش روشن شود. بترتیب روغن مایع و شیر و پودر کاکائو را اضافه و دوباره با همزن خوب بزنید و دو قاشق پر نوتلا و اگر نداشتید شکلات رنده شده به همان میزان بریزید. خوب مخلوط کنید. اکنون یک لیوان از این مخلوط را جدا کرده وکنار بگذارید.

آرد و بیکینگ پودر را  3 بار از الک رد کرده و طی دو مرحله به مواد اضافه کنید. با لیسک زیر و رو کنید و بعد برای اینکه یکنواخت شود و گلوله ای نداشته باشد، حدود چند ثانیه با دور کند همزن بزنید.

کف قالب 20 × 20 را با کره خوب چرب کنید. کاغذروغنی بیاندازید و مواد کیک را در قالب بریزید و داخل فر از پیش گرم شده با دمای 170 درجه، به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا بپزه. دمای فر ها با هم متفاوت است بعد از 25 دقیقه با سیخ چوبی داخل کیک بزنید، اگر تمیز بیرون آمد کیک آماده است. کیک را برگردونید کاغذ روغنی رو از آن جدا کنید و سطح رویی کیک اگر کمی برجسته و گنبدی بود با چاقو آن قسمت را جدا کنید تا سطحش صاف شود.

دوباره داخل قالب قرار دهید و با سیخ چوبی قسمتهای مختلف کیک را سوراخ سوراخ کنید. ( این کار برای جذب بهتر سسی است که قراره روش بریزیم.) سپس آن یک لیوان سسی را که کنار گذاشته بودیم، قبلش رو حرارت ملایم گاز گذاشته و مدام با همزن دستی هم بزنید تا گرم شود. (چون تخم مرغ خام دارد، این کار را میکنیم) هنگامی که از اطراف حباب زد از روی حرارت بردارید ( مراقب باشید نجوشد.) و اجازه بدید کمی خنک شود. سپس آن را روی کیک داغ بریزید.

کیک خیس شکلاتی با رویه گاناش

برای گاناش، خامه صبحانه را داخل یک قابلمه کوچک ریخته و هم زده روی حرارت ملایم قرار داده، وقتی از اطراف شروع به حباب زدن کرد آن را از روی حرارت بردارید و شکلات خرد شده را داخلش بریزید و هم بزنید تا روان شود. سس گاناش را روی کیک بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود و سپس نوش جان کنید.

نکته: در تهیه کیک خیس هرگز جوش شیرین را جایگزین بیکینگ پودر نکنید. برای اینکه رنگ کاکائو خودش را نشان بده نیاز به بیکینگ پودر دارد. سس شکلاتی را که کنار گذاشتید تا زمانی که کیک داخل فر است، حرارت بدید تا بعد از بیرون آمدن کیک از فر زمان برای خنک شدن داشته باشد و باید کیک وقتی داغ است و تازه از فر بیرون آمده، سس را روی آن بریزید. یادآوری مجدد هنگام ریختن سس کنار گذاشته بر روی کیک خیس شکلاتی با رویه گاناش کیک باید داغ و سس خنک باشد.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها