کیک زردآلو

کرم نارگیل
کرم نارگیل
تیر ۱۰, ۱۳۹۸
کیش اسفناج و قارچ
کیش اسفناج و قارچ
تیر ۱۰, ۱۳۹۸

کیک زردآلو کیکی است با پایه شیفون و چیدمان زیبایی از زردآلو و با مراحل ساده و راحت. در فصل تابستان و وفور زرد آلو پخت این کیک رو فراموش نکنید.

طرز تهیه کیک زردآلو

سایز قالب برای پف مطلوب و پخت عالی این کیک بین 20 تا 23 سانتی متراست. قالب را چرب و آرد پاشی کرده و برمی گردانیم تا آرد اضافه بیرون بریزد. می توانیم از کاغذ روغنی هم استفاده کنیم. قالب رو کنار میگذاریم. زردآلوها را برش زده کنار گذاشته. فر را از 10 دقیقه قبل با درجه حرارت ۱۸۰ روشن میکنیم تا داغ شود.

2 پیمانه آرد را به همراه 1 قاشق اضافه آرد و بیکینگ پودر 3 بار الک کرده کنار میگذاریم. تخم مرغ ها را به همراه پودر گل محمدی و کمی وانیل 2 تا 3 دقیقه میزنیم تا کرمی و سبک شود. شکر را اضافه کرده مجدد میزنیم. روغن مایع را هم اضافه و مخلوط میکنیم. در آخر شیر را اضافه کرده و 4 دقیقه با همزن خوب می زنیم.

بعد از این زمان آرد الک شده را اضافه کرده و در یک جهت هم میزنیم تا گلوله های آرد باز شود. مواد کیک را داخل قالب ریخته و قالب را چند بار  روی سطحی میکوبیم تا هوای داخل کیک بیرون بیاید و در حین پخت، کیک کج و در یک جهت پف نکند و روی کیک ترک نخورد. درطبقه وسط فر داغ شده به مدت 45 تا 60 دقیقه قرار میدهیم.

کیک زردآلو

اگراز فرو رفتن میوه داخل کیکهاتون مطمئن نیستین، 10 دقیقه آخر پخت کیک زردآلو زمانی که رویه کیک هم کم کم شروع به طلایی شدن میکنه، کیک را از فر بیرون بیاورید. اسلایسهای زردآلو را که نه زیاد کلفت و نه نازک است به شکل دلخواه روی کیک چیده و دوباره داخل فر قرار داده تا زمان پخت کیک تمام شود. در آخر، ۱۰ دقیقه گریل را روشن کنید تا رویه زردآلوها کمی طلایی شود.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها