نان آلمانی
نان آلمانی
فروردین ۷, ۱۳۹۹
شیرینی بادام زنجبیلی
شیرینی بادام زنجبیلی
فروردین ۷, ۱۳۹۹

کیک سیب خیس کرمدار رو از صفحه ترکیه ای calikusu44 ترجمه کردم. کیک لطیف و خوشمزه سیبی رو درست میکنید و روش رو با شیر مرطوب کرده و با کرم سطحش رو میپوشونید و بعد هم میل میکنید. هم میتونید دسر استفاده کنید و هم عصرونه.

طرز تهیه کیک سیب خیس کرمدار

ابتدا مایه کیک رو آماده کنید، برای این منظور همه مواد رو از یخچال خارج کنید تا همدما شوند. سیب ها رو درشت خرد کنین، فر را در دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن کنید.

تخم مرغ ها و شکر رو خوب با همزن برقی بزنین تا سبک و سفید رنگ بشه، وانیل و روغن مایع را هم اضافه کنید. مواد خشک شامل بیکینگ پودر و آرد و دارچین را مخلوط و الک کنید و اضافه نمایید. فندق یا گردوی خرد شده را هم اضافه کنین و با لیسک زیر و رو کنین.

سیبها رو هم در آخر اضافه کنین و با لیسک زیر و رو کنین و داخل پیرکس بزرگ که قبلا چرب کردین بریزین. حدود ۴۵ دقیقه در فر گرم شده بپزین. به احتمال زیاد زمان پختش بدلیل وجود سیب، زیاد باشه.  مانند همه کیکها خلال چوبی باید از وسط کیک تمیز خارج بشه. سپس ظرف کیک رو از فر خارج کنید.

برای تهیه کرم، بجز کرم شانتی و کره، همه مواد را داخل قابلمه بریزین و مخلوط کنین و روی حرارت خیلی ملایم قرار بدین و مدام هم بزنین تا غلیظ و سفت بشه. بعد از روی حرارت بردارین و کره رو اضافه و مخلوط کنین و کنار بگذارین تا کاملا سرد بشه. سپس کرم شانتی رو اضافه کنین و با همزن هم بزنین.

کیک سیب خیس کرمدار

روی کیک که به دمای اتاق رسیده را با شیر ولرم مرطوب کنین. بین نیم تا یک پیمانه شیر ولرم میتونین بریزید. روش کرم آماده شده و سرد شده را بدین و سطح کرم رو صاف کنین و حداقل ۴ ساعت داخل یخچال بگذارید. بعد با فندق خرد شده و دارچین تزیین کنین.

نکته: میتونین بجای کرم شانتی از خامه صبحانه استفاده کنین که به نظرم خوشمزه تر میشه. شیر روی کیک رو کم کم بریزین تا به خورد کیک بره و اونقدر بریزین که خوشتون میاد. میتونین سیبها رو به جای مخلوط کردن با مایه کیک فقط یک لایه وسط کیک بچینین و با کل مایه کیک مخلوط نکنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها