کیک شربتی بادام و پرتقال

راتا و 4 مدل مختلف
راتا و چهار مدل مختلف راتا
تیر ۸, ۱۳۹۸
کیک شکلات پنیری
کیک شکلاتی پنیری
تیر ۸, ۱۳۹۸

این کیک اصلاً آرد ندارد و طعمش بی نظیراست. کیک شربتی بادام و پرتقال ، بدلیل نداشتن آرد برای بیماران سلیاک که مشکل جذب گلوتن دارن مناسب است. مبنای اصلی این کیک پودر بادام است. بنابراین دقت کنید هرچقدر پودر بادام نرمتری داشته باشید، کیکتون با کیفیت تر خواهد بود. برای تهیه کیک شربتی بادام و پرتقال ابتدا باید شربت را آماده کرد.

طرز تهیه شربت کیک

اول باید شربت رو درست کنید و کنار بگذارید، تا کاملا سرد شود. دقت کنید شکر استفاده نکنید. چون پودر شکر زودتر حل شده و ما نمی خواهیم زیاد به شربتمون حرارت بدهیم. همه مواد بجز گلاب را مخلوط کنید و هم بزنید در حدیکه 1 جوش بزند و پودر شکر کامل حل شود. روی حرارت بزارید بعد از خاموش کردن شعله 2 قاشق گلاب را اضافه کنید.  اجازه بدین در دمای محیط سرد بشه.

کیک شربتی بادام و پرتقال

اول از همه تخم مرغها و شکر و وانیل را خوب با همزن هم برنید.( حدود 8دقیقه) این مهم ترین بخش کار است، که در کیفیت کیک  تاثیر زیادی دارد. بعد روغن مایع را اضافه کنید. 1 دقیقه دیگر هم برنید و در آخر پودر بادام خیلی نرم و بکینگ پودر را اضافه کنید. مواد را در قالبی که با کاغذ پوشانده اید، به قطر 20 سانتی متری بریزید و در دمای 160 درجه درحدی که روی کیکتون طلایی شود، بپزید. بعد خارج کردن از فر 5 دقیقه زمان بدهید و بعد کاغذ را جدا کنید. با خلال دندان چند جای کیک را سوراخ کنید، تا شربت به خورد کیک برود. شربت را روی کیک بریزید. در آخر روی آن را با هرچی دوست دارید تزیین کنید. در بعضی شهرها لوازم قنادیها قند بادام میفروشند که ترکیب پودر قند و پودر بادام است و بدرد این کیک نمیخورد. اگر لوازم قنادی مطمئن می شناسید پودر بادام رو آماده تهیه کنید. چرا که رنده های صنعتی بادام را خوب نرم میکنند. اندازه تخم مرغ دستور 8 عدد بزرگ یا 9 عدد کوچک است. برای لطافت نهایی کیک شربتی بادام و پرتقال استفاده از پودر قند یا پودر شکر بجای خود شکر الزامی است.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها