کیک شکلاتی با توت فرنگی

کراکت سیب زمینی و بیکن
کراکت سیب زمینی و بیکن
جولای 29, 2019
کیک شکلاتی آلمانی
کیک شکلاتی آلمانی
جولای 29, 2019

این کیک شکلاتی با توت فرنگی که بینظیر و خوش طعمه، بافتش شبیه کیک خیس و هر توقعی که شما از یه کیک شکلاتی دارین رو این رسپی براتون برآورده میکنه. ترکیب شکلات و توت فرنگی عالیه. بنابراین با خیال راحت این کیک رو درست کنین و لذت ببرین.

طرز تهیه کیک شکلاتی با توت فرنگی

برای تهیه این کیک شکلاتی محشر اگه با تستر کار میکنید روی دمای 170 درجه سانتی گراد میزان کنید. یا فر رو با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. تخم مرغ رو با شکر و وانیل بزنید تا خوب حجیم بشه من 6 دقیقه زدم. ( مدت زمان زدن به سرعت همزن بستگی داره ) بعد روغن رو اضافه کنید. هم بزنید و در حالی که به سرعت در حال همزدن هستین، آب جوش رو اضافه کنید. خوب و زود هم بزنید تا تخم مرغ نپزه.

 مواد خشک رو سه بار الک کنید در سه مرحله به مواد اضافه کرده و بعد مواد کیک شکلاتی را در قالب  25 سانتی که کف آن را قبل از مخلوط کردن مواد با روغن جامد چرب کردید و در فریزر قرار داده اید تا یخ ببنده، بزیزید.  در تستر به مدت 30 تا 40 دقیقه قرار بدید. بعد از 30 دقیقه با خلال تست کنید اگر تمیز دراومد، آمادست.  این کیک فوق العاده خوشمزست. من داخل فر برقی با دمای 180 درجه به مدت 35 دقیقه گذاشتم.

همیشه درجه در دستور کیک داخل فر هر چه باشه برای تستر 10 تا 20 درجه کم کنید. چون فاصله حرارت نزدیک هست و کیک زودتر از حد معین آماده میشه و داخل آن خام یا زیاد برشته میشه. بافت کیک با آب جوش خیلی لطیف و نرم  میشه و به کیکهای بازاری بیشتر شباهت داره، پس حتماً آب جوش در حالی که به سرعت هم میزنید استفاده کنید.

کیک شکلاتی با توت فرنگی

برای تزیین کیک شکلاتی با توت فرنگی روی کیک رو گاناش تلخ ریختم که از نسبت مساوی خامه و شکلات تلخ استفاده کردم.(خامه را روی حرارت قرارداده تا داغ شود بلافاصله پس از اولین قل از روی حرارت برداشته و شکلات های ریز خرد شده را اضافه، کنارگداشته تا با حرارت خامه شکلات ذوب شود. سپس بعد از کمی خنک شدن روی کیک میریزیم. ) پودر کاکائو  را روی گاناش که کمی خودش را گرفته الک کردم و دور کیک رو توت فرنگی خورد شده و درسته چیدم و روی توت فرنگی ها برای اینکه براق و خوشگل بشه بریلو بی رنگ ریختم بریلو رو از لوازم قنادی ها میتونین تهیه کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها