کیک شکلاتی رژیمی

مافین کدوحلوایی و نوتلا
مافین کدوحلوایی و نوتلا
تیر ۱۹, ۱۳۹۸
کیک چاکوچینو
کیک چاکوچینو
تیر ۱۹, ۱۳۹۸

کیک شکلاتی رژیمی بدون تخم مرغ و هر گونه مواد لبنی است. برای کسانی که به شیر و تخم مرغ حساسیت دارند و یا از رژیم غذایی بدون مواد لبنی پیروی میکنند، گزینه مناسبی است.  این کیک اگرچه تخم مرغ نداره ولی بافت سبک و لطیفی دارد.

طرزتهیه کیک شکلاتی رژیمی

ابتدا تمامی مواد خشک را با هم مخلوط کنید و 3 بار الک کنید. سپس به ترتیب وانیل، سرکه، روغن مایع را به مواد خشک اضافه کنید و با همزن بزنید تا تمامی مواد با هم مخلوط شوند.

اکنون آب سرد را اضافه کنید و مجدداً به هم زدن ادامه دهید.( زیاد هم نزنید فقط در حد مخلوط شدن کافیست. ) تا مایه کیک یکدست و حبابدار شود.

قالب مورد نظر را با کاغذ روغنی بپوشانید و مواد آماده شده را داخل قالب بریزید و در فر از پیش گرم شده با  180 درجه سانتی گراد به مدت 35 تا 45 دقیقه قرار دهید.

بعد از 35 دقیقه با خلال دندان کیک را چک کنید، اگر به خلال دندان نچسبید، از فر خارج کنید.

اجازه دهید کیک سرد شود و با نوک چاقو دور تا دور کیک را از دیواره قالب جدا کنید و به اندازه دلخواه برش بزنید و به ظرف مورد نظرتان انتقال دهید. با احتیاط این کار را انجام دهید چون بسیار سبک و شکننده است.

برای زیباتر شدن می توانید با پودر قند یا گاناش روی کیک را دیزاین کنید.

کیک شکلاتی رژیمی

 کیک شکلاتی رژیمی به دلیل عدم وجود تخم مرغ بافت بسیار تردی دارد. بنابراین حتماً بعد از پخت تا سرد شدن کامل، از قالب جدا نکنید.

سرکه باعث ترش شدن کیک نمیشود بلکه بخاطر ترکیبش با جوش شیرین باعث سبک شدن و رنگ زیباتر کیک میشود، پس حذف نکنید.

این کیک بخاطر نداشتن مواد لبنی و یخچالی میتواند بیرون از یخچال نگهداری شود. برای نتیجه عالی حتماً اندازه گیری ها دقیق و استاندارد باشد. دقت کنید چنانچه جوش شیرین تاریخ مصرف گذشته باشد می تواند باعث تلخ شدن کیک شود. برای اطمینان، 1/4قاشق چایخوری سرکه را درون 1/2 لیوان آب داغ شیر بریزید و مخلوط کنید و در نهایت 1/4 قاشق چایخوری جوش شیرین به این ترکیب اضافه کنید. اگر حباب ایجاد شد، جوش شیرین سالم است و قابل استفاده می باشد.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها