کیک شکلاتی پنیری

کیک شربتی بادام و پرتقال
کیک شربتی بادام و پرتقال
تیر ۸, ۱۳۹۸
برگر لوبیا قرمز
برگر لوبیا قرمز
تیر ۸, ۱۳۹۸

کیک شکلاتی پنیری یا Cream cheese chocolate cake بافت بسیار لطیف، نرم و مرطوبی دارد. حتماً بپزید و از طعم و لطافت این کیک لذت ببرید. 2 لایه شامل کیک و رویه پنیری دارد، که هر لایه کامل توضیح داده شده.

طرز تهیه لایه پنیری

ابتدا لایه پنیری را آماده، کنار می گذاریم. برای لایه پنیری ابتدا پنیر خامه ای که هم دمای محیط است را به همراه شکر با همزن میزنیم تا صاف و یکدست شود. سپس تخم مرغ و وانیل رو اضافه کرده و هم زده تا صاف و یکدست بشوند. در آخر نشاسته ذرت رو روی آن الک کرده و هم زده تا مواد مخلوط شوند. مواد پنیری را داخل قیف با سر ماسوره گرد ساده به قطر یک سانتی متر ریخته و کنار میگذاریم .

کیک شکلات پنیری

طرز تهیه کیک شکلاتی

 شکر ، تخم مرغ و وانیل رو خوب هم زده تا کرم رنگ و کشدار شود.  روغن را کم کم و سپس شیر را کم کم اضافه و دوباره در حد مخلوط شدن میزنیم . آرد، بیکینگ پودر، پودر کاکائو را الک کرده و همراه نمک و رنده پوست پرتقال به مواد اضافه و دورانی هم زده تا یکدست شوند. اگر باز هم گلوله های آرد باز نشده بود 6 تا 7  ثانیه با درجه کند همزن بزنید.

قالب به قطر 30 سانتی متر را با کره چرب و سپس آرد پاشی کرده و مایه کیک رو میریزیم و سطح آن را صاف میکنیم. مواد پنیری را به شکل دلخواه روی کیک شکلاتی پنیری پایپ میکنیم. در فر ۱۷۰درجه سانتی گراد مدت 30 دقیقه میگذاریم. چنانچه فر برقی استفاده می کنید، 150 درجه با فن روشن حدود 40 دقیقه قرار میدهیم تا زمانی که تستر از مرکز کیک تمیز بیرون بیاید. حتماً با توجه به فر خودتون تنظیم کنید.

کیک شکلات پنیری

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها