کیک فاج بادام زمینی

چیزکیک انبه
چیزکیک انبه
تیر ۱۶, ۱۳۹۸
بورک مرغ
بورک مرغ
تیر ۱۶, ۱۳۹۸

کیک فاج بادام زمینی یه دسر شیک و خوش طعم مناسب مهمانی است که برشی از کیک شکلاتی بادام زمینی با کرمی از بادام زمینی تزیین و سرو میشود. رسپی کیک و کرم بادام زمینی را در 2 بخش دنبال کنید.

روش تهیه کیک فاج بادام زمینی

فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. قالب مربع  23 سانتی را کاغذ روغنی انداخته روی کاغذ را چرب کنید. آرد، بیکینگ پودر، کاکائو و کافی میکس (من پودر قهوه استفاده کردم) را با هم مخلوط کرده و الک کنید.

کره و شکلات را جداگانه به روش بن ماری ذوب کرده  (روی بخار آب) و کنار بگذارید تا در دمای محیط خنک شوند. زرده های تخم مرغ را با شکر و وانیل در ظرف مناسبی با همزن برقی بزنید تا رنگ آن روشن و مایه غلیظی بدست آید. سپس کره ذوب شده را اضافه و مخلوط کنید. بعد شکلات ذوب شده را اضافه و مخلوط کنید. سپس بادام زمینی را بیافزایید. پره های همزن را خوب بشویید و کاملاً خشک کنید.

در ظرف دیگر سفیده های تخم مرغ را بزنید تا فرم بگیرد. شکر اضافی را کم کم اضافه کنید و 30 ثانیه تا یک دقیقه دیگر بزنید. نیمی از مخلوط آرد را به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید، یک سوم سفیده فرم گرفته را هم اضافه کنید و به صورت دورانی مواد را مخلوط کنید، مابقی مخلوط آرد را اضافه و مخلوط کنید و در آخر مابقی سفیده را هم اضافه کرده و مواد را با هم فولد کنید. زیاد مواد را هم نزنید تا پف سفیده نخوابد.

مایه را در قالب ریخته و به مدت تقریبی 35 تا 40 دقیقه بپزید. سپس از فر خارج کرده پنج دقیقه صبر کنید بعد به آرامی از قالب خارج کرده و روی توری سیمی کاملاً خنک کنید. سپس به اندازه دلخواه برش بزنيد.

کیک فاج بادام زمینی

کره بادام زمینی و پنیرخامه ای را با همزن بزنید تا کاملا یکدست شود. سپس خامه فرم گرفته را به آن اضافه کنید و مواد را به آرامی باهم مخلوط کنید. کرم آماده را در قیف ریخته و روی کیک را به شکل دلخواه با کرم بپوشانید و به دلخواه تزیین کنید. من برای تزیین از تکه های کارامل و فندق کاراملی و گلهای کوچک فوندانتی استفاده کردم. تعدادی فندق خام را بردارید، داخل هر کدام یک عدد خلال چوبی به آرامی فرو کنید و کنار بگذارید. برای تهیه کارامل حدود 200 گرم شکر را در تابه مناسبی روی حرارت متوسط قرار دهید تا شکر ذوب شود. اصلاً هم نزنید. فقط کمی تابه را حرکت دهید تا شکرها یکنواخت ذوب شوند. در اواخر ذوب شدن شکر می توانید با قاشق چوبی شکر را هم بزنید. مراقب باشید نسوزد. سپس از روی حرارت بردارید. حدود سی ثانیه صبر کنید تا کمی از داغی بیوفتد و بعد فندق را داخل کارامل فرو برده و بالا بگیرید، تا بچکد. به همان صورت از قسمت خلال در جای مناسبی مثل لبه کابینت قرار دهید تا قسمت کارامل به سمت پایین قرار گیرد. خلال را با چسب نواری فیکس کنید تا کارامل کاملاً خشک شود. تمامی فندق ها را به همین صورت تهیه کنید.

اگر در اواسط کار کارامل سفت شد، بسیار کم حرارت دهید تا دوباره نرم شود. باقیمانده کارامل را روی فویل آلومینیومی که چرب کرده اید بریزید و صاف کنید و اجازه دهید کاملاً خنک شود. سپس خرد کنید و تکه های آن را به همراه فندق کاراملی روی کرم قرار دهید.

نکته: اگر بادام زمینی خام است،آن را ملایم تست کرده در فریزر قرار دهید تا کاملا یخ بزند، سپس آسیاب کنید. در بازار کره بادام زمینی حاوی خرده های بادام زمینی و یا ساده موجود است. اگر می خواهید با قیف و ماسوره کار کنید، از انواع فاقد خرده بادام استفاده کنید. همچنین نوع شیرین و نوع بدون شکر و یا نمکی آن در بازار موجود است. بهتر است نوع نمکدار نباشد. اگر از نوع بدون شکر آن استفاده کنید، شیرینی کرم کمتر می شود ولی طعم بادام زمینی در آن محسوس تر می گردد. بهتر است براى كرم کیک فاج بادام زمینی از پنيرخامه اى ماسكارپونه استفاده كنيد.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها