کیک ماربلد برانیز

چیز کیک ماچا با ویفر موزی
چیز کیک ماچا با ویفر موزی
مرداد ۲۱, ۱۳۹۸
نان رول دارچین
نان رول دارچین
مرداد ۲۱, ۱۳۹۸

از کیک های مدرنی که مدتیست طرفداران زیادی داره کیک ماربلد برانیز یا کیک مرمری است که توسط مایه پنیری طرح مارپیچ و مرمری در کیک برانیز ایجاد میکنند.

طرز تهیه کیک ماربلد برانیز

ابتدا کیک شکلاتی را آماده کنید. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. قالب 24 سانتی را چرب کنید و کاغذ روغنی در کف آن بیندازید. کره شکلات و پودر کاکائو را بن ماری کنید.( میتوانید از مارگارین به جای کره استفاده کنید.)

تخم مرغ، شکر و وانیل را حدود 4 دقیقه با دور متوسط همزن بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود. سپس مواد خشک را  که از قبل الک شده، اضافه کنید و حدود 2 دقیقه بزنید. حال مایه شکلاتی بن ماری شده را در حالی که همزن روشن است، آهسته و بتدریج اضافه کنید. گردو را هم اضافه کنید.

8 قاشق غذاخوری از مایه را بردارید و باقی را در قالب ریخته رویش مواد میانی ریخته صاف کرده باقی مواد را دوباره ریخته بصورت مرمری با خلال دندان طرح بیندازید و کیک ماربلد برانیز را در فر تقریباً 45 دقیقه بپزید.

کیک ماربلد برانیز

طرز تهیه لایه پنیری

کره و شکر را خوب بزنید ( حدود 3 دقیقه با دور متوسط همزن)  پنیر خامه ای( ویلی، ماسکارپونه) را اضافه کنید مجدد بزنید و بعد یکی یکی تخم مرغ ها را به همراه وانیل اضافه و با همزن هر بار خوب بزنید. بعد 4 قاشق آرد را اضافه کنید در حد مخلوط شدن هم بزنید.

نصف مقدار مواد شکلاتی را کف قالب بزیزید تا همه جای قالب پخش شود. سپس مقداری از مواد میانی پنیری را با قاشق روی لایه شکلاتی بریزید. به آرامی صاف کنید و بقیه مواد شکلاتی را روی آن پخش کنید. برای روی کیک باقی مانده مواد پنیری را بریزید و آن 8 قاشق مایه شکلاتی کنار گذاشته را روی مواد پنیری ریخته و با خلال دندان به صورت مارپیچی طرح دهید. میتوانید از همان ابتدا لایه شکلاتی را کامل ریخته روی آن مواد پنیری و در آخر با 8 قاشق مایه شکلاتی طرح ایجاد کنید.

استفاده از گردو اختیاری هست.  اگر قالب 20 سانتی باشه کیک مرتفع تر  و مدت پخت طولانی تر میشود. قالب من 24 هست که به شکل اسلایس شده یعنی به ارتفاع 5 یا 6 سانت ایجاد میشود. کیک ماربلد برانیز در دمای محیط به خاطر داشتن کره بافت خیلی لطیفی داره، داخل یخچال منسجم میشود.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها